Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dia Holding Projelerini IFS ERP İle Yönetecek

DIA Holding, proje yönetimi dahil tüm süreçlerini tek bir sistemde toplayabileceği kurumsal kaynak planlama yazılımı seçim sürecinde IFS ERP 'yi tercih etti.

yapi.com.tr
Dia Holding Projelerini IFS ERP İle Yönetecek

Anlaşma ile, Sinpaş, Özaltın, Makyol, Azerinşaat, Ofton, İnanlar İnşaat gibi sektörün büyük markalarının tercihi olan IFS ERP, DİA Holding ile müşteri portföyünü daha da güçlendirmiş oldu. IFS ERP projesinin ilk fazı, DIA Holding'in Türkiye'de kurulan ve şu anda Bilkent Sağlık Kampusu'nun yapımını üstlenen firması DIA Altyapı Yatırımları ve İnşaat A.Ş'de başlayacak.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya Havalimanı, St Petersburg Havalimanı, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı ve Çeşme Marina gibi projelerin mimarı IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ve Dubai'nin en büyük üretim ve yatırım gruplarından olan İntersun Holding'in ortak iştiraki olan ve Capital'in yapığı araştırmada Türkiye'nin yurtdışındaki 50 en büyük firması arasında ilk 10'da yer alan DİA Holding'in İş Geliştirme Direktörü Kubilay Mete Bastırmacı, IFS ERP seçimleri ve yaşadıkları süreç hakkında şunları söyledi:

"En önemli kriterimiz, alacağımız yazılımın proje tabanlı çalışılan inşaat endüstrisinin özelliklerine uygun olmasıydı"

"DİA Holding olarak uzun süredir Azerbaycan'da anıtsal özellikte yapılar inşa ettik ve ediyoruz; yurt dışında sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi artık Türkiye'ye de taşıdık ve yakında komşu coğrafyalara da yaymayı planlıyoruz. Şirketimizin geldiği bu noktada, hem lokasyon olarak çok farklı noktalarda çalışıyoruz, hem de brimlerimizin bilgi alışverişleri, proje yönetimlerinin anlık bilgi ihtiyacı ve yönetim raporlamalarımızn dinamizm gereği çok arttı. Bu ihtiyaç analizimiz doğrultusunda, tüm sistemimizi yönetebileceğimiz tek bir yazılım arayışına girdik. Bu arayışımızda en temel ölçütümüz, satın alacağımız yazılımın proje tabanlı çalışılan inşaat endüstrisinin özelliklerine uygun olmasıydı; çünkü biz ERP yazılımıyla projelerimizi bütün adımlarında ve a'dan z'ye yönetebilmek istiyoruz. Bu doğrultuda IFS'le yaptığımız görüşmelerdeki esnek yaklaşımlar ve sektörümüzün doğasına uygun öneri ve anlayışlar ile mevcut proje bazlı endüstri referansları ve uluslar arası proje yönetim metodolojileri prensiplerini yazılım içine uyarlanmış görmemiz, IFS'i tercih etmemizde önemli rol oynadı".

Azerbaycan'ın ebedi alevlerini sembolize eden ve 3 yüksek kuleden oluşan Alev Kuleleri Projesi'ni, dünyanın tanınmış mimarlarından Zaha Hadid tarafından tasarlanan Haydar Aliyev Kültür Merkezi'ni ve Azerbaycan'ın ilk kayak merkezi projesi olan Shahdag Turistik Tesisi'nin inşaatını gerçekleştiren DİA Holding, Azerbaycan'da kısa sürede aralarında ikametgahlar ve çalışma ofisleri, lüks villalar ve rezidanslar olan pek çok projeyi tamamladı. Dubai, İstanbul ve Bakü'de toplam üç ana ofisi bulunan kurum, Azerbeycan'ın ardından Türkiye'de de önemli projeler üstlenecek. DİA Holding, gerçekleştireceği bu projelerin proje yönetimi dahil tüm süreçlerini entegre bir yapı ile IFS ERP ile yönetilecek. 4 Haziran'da başlayan proje, üç faz olarak planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dia-holding-projelerini-ifs-erp-ile-yonetecek_100708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!