Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Erzurum Alışveriş Merkezi
Erzurum Alışveriş MerkeziTürkiye’nin “ilk yeşil alışveriş merkezi” ve “uluslararası BREEAM Sertifikası’na sahip ilk binası” sıfatlarını taşıyan Erzurum Alışveriş Merkezi, kısmi olarak ürettiği enerjisini ısıtma ve soğutmada kullanarak Türkiye’deki diğer alışveriş merkezlerine oranla daha az CO² emisyonu üretiyor. Cofra Holding bünyesindeki Avrupa’nın en geniş perakende gayrimenkul portföylerinden birinin yöneticisi ve geliştiricisi olan REDEVCO’nun gerçekleştirdiği yapı 21 Ekim 2009 tarihinde hizmete girmişti.

Yoğun konut bölgesinin kalbinde yer alan Erzurum Alışveriş Merkezi, bir taş kaide üzerine oturan farklı hacimlerin oluşturduğu heykel görünümüyle dikkat çekiyor. Konsol kanopinin ince uzun yapısı ve kemerlerin ritmi yapıya farklı bir estetik kazandırıyor.

Ana cadde üzerindeki iki kapı, otopark katlarında yer alan üç katlık perakende alanına ulaşımı sağlıyor. Yapı içindeki her biri farklı mimari kimliğe sahip üç meydandan en büyüğü olan yemek alanı, dışarıya panoramik bir görüntü verecek şekilde cam cephe ile çevreleniyor. İç mekânda sıcak bir atmosfer yaratabilmek amacıyla taş, çelik ve doğal ahşap kullanıldığı gelen bilgiler arasında. İçerideki sanat objelerinin de Hollandalı sanatçı Hanny Reassens tarafından üretilmiş olduğu belirtiliyor. Ayrıca Erzurum Alışveriş Merkezi’nin konseptinin, REDEVCO bünyesindeki tasarım ekibi RedevConcepts tarafından geliştirildiğini ve mimari projenin Chapman Taylor Mimarlık tarafından çizildiğini söylemeden geçmeyelim. 


http://www.yapi.com.tr/haberler/erzurum-alisveris-merkezi_96205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!