Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Klaus Bode, Çevre Mühendisi, BDSP Kurucu Ortağı
Klaus Bode, EkoDesign kapsamında yapacağı konuşmada danışmanlık yaptığı dünyaca ünlü projeler üzerinden “Çevre Danışmanlığı” sürecinin, tasarımın hangi aşamasında başladığını, geliştirme ve yatırım değeri üzerindeki etkilerini ve genel uygulama sürecini aktaracak.

Önemli işleri arasında Grafton Architects ile yaptığı Milano'daki Universita Commerciale Luigi Bocconi, Foster & partners ile birlikte yaptığı Frankfurt'taki Commerzbank HQ, Rogers, Stirk, Harbour & Partners ile birlikte yaptığı Cardiff'teki National Assembly for Wales ve Architects – Future Systems ile birlikte yaptığı Londra'daki House in Wales sayılabilir.

Klaus Bode

Londra Merkezli BDSP Çevresel Mühendislik'in Kurucu Ortağı Klaus Bode bütün çocukluğunu Doğu ve Batı Afrika’da geçirdi. 1987 senesinde İngiltere’deki Bath Üniversitesi’nden mezun oldu. 1987 ve 1995 yılları arasında Roger Preston - Partners (RPP) firmasında çalıştı. 1993’de RP+K Sozietät firmasına Almanya operasyonlarından ve Avrupa pazarındaki gelişiminden sorumlu yönetici olarak atandı. 1995 senesinde sürdürülebilir mühendislik tasarımı alanında uzmanlaşmış Mekanik-Elektrik Mühendisliği Danışmanlığı yapan BDSP firmasının kurdu. Bütünsel bir tavır içinde sürdürülebilirliğe odaklanması çalışmalarının, yapı ölçeğindeki teknik sürdürülebilir çözümlerden, kentsel planlama ölçeğine kadar geniş bir alana yayılmasını sağladı. Bode bu yaklaşımı ile Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika ve Afrika’da uluslararası arenada kabul görmüş, ünlü mimarlarla çalışma fırsatı yakaladı.


http://www.yapi.com.tr/haberler/klaus-bode-cevre-muhendisi-bdsp-kurucu-ortagi_96211.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!