Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Esenyurt Sorunu Emsal Kaydırılarak Çözülecek

Esenyurt ilçesi 1/5000 ölçekli TEM Güneyi Nazım İmar Planları hakkındaki İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

yapi.com.tr
Esenyurt Sorunu Emsal Kaydırılarak Çözülecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı 1/5000 Ölçekli Esenyurt TEM Güneyi Nazım İmar Planları, CHP grubunun 'ret' oylarına rağmen AK Parti grubunun 'evet' oylarıyla Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçti.

Esenyurt'taki sorun, emsal kaydırması olarak anılan yöntemle çözüme kavuşturulacak. Buna göre, Esenyurt'taki boş alanların inşaat hakları, kat fazlası olan konut alanlarına kaydırılarak yasallık kazanacak. Durdurulan inşaatlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin onayladığı emsallere göre yeniden başlayacak.

CHP'lilerin protestosu

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, kabul edilen bu komisyon raporuyla Esenyurt'taki kaçak inşaatlara ruhsat verilerek yasallaştırıldığını savunan CHP'liler ise protestoda bulundu. Saraçhane'deki belediye binası önünde gazetecilere açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'li belediye meclis üyelerinin, içeride, yapılan işin hukuksuzluğunu ve yaşanan mağduriyetleri artıracağını açık bir şekilde ifade ettiğini kayderek, AK Partililerin ise büyük bir dirayetle hukuksuzluğu ve yanlışı geçirmek için ellerinden geleni yaptığını öne sürdü. Salıcı, amaçlarının Esenyurt'ta mağdur olanların mağduriyetlerinin bu şekilde giderilemeyeceğinin duyurulması ve Türkiye'nin süreçten haberdar edilmesi olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/esenyurt-sorunu-emsal-kaydirilarak-cozulecek_107313.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!