Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

FIELD (Individuals Distribution)
Hastaların günlük rutinlerini geçirdikleri mekanlar ve zamanlar, stop-motion teknigi ile filme çekildi. Zaman ve mekan bu şekilde 'zapt' edildikten sonra, bu ilişki genleştirilmiş yada sıkıştırılarak incelendi. Bu ilişkinin, hastaların tedavisinde önemli rol oynayan iç bahçe ve açık alanlara uygulanmasına çalışıldı. Açık alanlarda çeşitli sosyalleşme seviyeleri yaratılmak istendi. Topografya ise bu çalışmanın oyun alanı oldu.

Takım:

Barış Önal (AU): Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi - İstanbul'da tamamladı. Zaha Hadid Stüdyosu University of Applied Arts Vienna'de yüksek lisans öğrenimini sürdürüyor.

Derya Güleç (TR): 2004'te ODTÜ Mimarlik Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2007 yılında 'Bina Enerji Performans Simulasyonunun  Mimari Tasarim Stüdyosuna Entegrasyonu' konulu çalışmasıyla Gazi Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesini aldı. Halen Gazi Üniversitesi Mimarlik Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yapıyor; İTÜ'de 'Mimari Tasarımda Bilişim' alanında doktora çalışmalarına devam ediyor.

Utku Külahçı (GE): 2008'te University of Applied Sciences Frankfurt'da lisans eğitimini tamamladı. 2007'de mimarlik ofisi Werkgemeinchaft Architektur + Stadtplanung ile çeşitli ödüller kazandı. Asistan olarak görev yaptığı University of Applied Sciences Frankfurt'ta yüksek lisans öğrenimini sürdürüyor. Aynı zamnda imagine-stucture ve Architekturbüro a.k.m. için çalışıyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/field-individuals-distribution_95884.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!