Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Filli Boya’nın “Hayata Dokunan Renkler Serisi: Coloration” tanıtıldı

Filli Boya, moda ve stil dünyasının önemli ismi Ümit Ünal ile birlikte renk kavramını yeniden yorumladığı ve 6 konsept 80 renkten oluşan Coloration serisini 18 Eylül günü düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

Filli Boya’nın “Hayata Dokunan Renkler Serisi: Coloration” tanıtıldı

İkibinonüç / ikibinondört renk eğilimlerinin tanıtıldığı lansmanda toplantı açılışını yapan ve ilk sözü alan Filli Boya Genel Müdür Yardımcısı Reha Tepe tüketicinin duygusal yolculuğuna katılmada renklerin önemli olduğuna ve renkler üzerinden Filli Boya'nın bu yolda bir misyon üstlendiğine dikkat çekti. Filli Boya'nın işlevsellikten uzaklaşmadan, daha çok yaratıcılık, daha fazla estetik ve daha iyi bir yaşam kalitesinin izinde arayışlar sunduğuna, "yenilikçi"lik anlayışının kurumca benimsenerek yeni projelerle beslendiğini belirtti. Bir yıldır üzerinde çalışılan proje kapsamında hazırlanan çalışmanın sonuçları, renk konusunda bir kaynak niteliği taşıyacak bir katalogda toplandığına dikkat çeken Tepe. daha sonra sözü, Coloration serisini birlikte yarattıkları tasarımcı Ümit Ünal'a verdi.

"Yaşanmışlıklara dair renklerin bütününü görebileceğimiz bu proje, bizlere yaşanacak olana dair bir yolculuk niteliği de taşıyor.  Farklı kimlikler, bakış açıları ve zevkler... Paylaşılması keyifli olsa da konu tartışmaya gelince dokunulmazlığı vardır beğenilerin. Belki bu yüzden seçenekler belirliyor çizgimizi. Geçmiş hiç geçmiyor yeniden yorumlanıyor birçok kez ve gelecek birçok açıdan bu anların içine yerleşiyor farklı tasvirlerde. Bir yaşam anlatısı sunuyoruz, renklerimiz ve birbirine değen ya da ayrışan yaşamlara ait" diyen Ünal 6 konseptin adlarını ve içeriklerini şöyle özetledi:

Wabi: Mucizevi Bir Yansımanın Konsepti

WabiWabi

Daha çok uzak doğu felsefesi çıkışlı tanısak da, aslında tüm evrenin en doğal haline bir hatırlatmadır Wabi. Doğu ile batı sentezine izin veren bir köprüden geçen hayatların izlerini, ruhumuzun derinliklerinde hissettiriyor. Yaşamın her anında çevremizdeki güzelliklerin farkına varmak için en büyük ilhamını doğadan alıyor. Nefes alan mekanlara işaret eden bir dinginliğe yarayan vaha özelliği taşıyor. Önyargıları bir kenara koyup tarihinizde yer etmiş nesnelerle uyumlu dünya renkleri. Yalınlık bu yüzden Wabi’nin en vazgeçilmezi. Wabi’de önemli olan doğal olanı bulabilmektir. Müthiş bir uyuma dair doğa ritmini.

Wabi konsepti özellikle butik oteller, showroom ve vitrin mekanlarında, yaşam alanlarına dair tüm bölümlerde, iç mekan ve dış mekanlarda, ara bölümlerde, giriş ve koridorlarda müthiş bir uyum ve stil yaratır. Wabi uygulaması seçilen mekanların tümünde, bütünlük ve uyum için uygulanmayı tercih eder. Faklı deneyselliklere açık değildir. Müthiş denge ve uyumu önemser. Referanslarımız doğanın tüm varoluşuna dair izler.

Diğer konseptlerle ilgili daha fazla bilgi için ilerleyiniz

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/filli-boyanin-hayata-dokunan-renkler-serisi-coloration-tanitildi_102135.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!