Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gökçek: Asfalt Parasını Kullanan Ödesin

Belediyelerin topladığı asfalt parasıyla ilgili yeni bir öneri getiren Melih Gökçek, “Asfaltı kullanan, para ödemeli. Araç kullanan her ay 15 TL asfalt kullanım bedeli öderse, bu hiç kimseye dokunmaz” dedi.

yapi.com.tr
Gökçek: Asfalt Parasını Kullanan Ödesin

Hürriyet'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 17 radyonun ortak canlı yayınına katılarak, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Asfalt parasıyla ilgili vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Gökçek, şöyle konuştu:

“Asfalt parasının kökten kalkması için bir kanun teklifi önerisinde bulunduk. Gerçi daha yeni çıkartılan bir kanun var, eskiden bu para ‘alınır’ diye geçiyordu, şimdi ‘alınabilir’ diye geçiyor. Yani artık buna göre Belediye Meclisi’nden asfalt parası alınmaması konusunda karar çıkabilecek. Ama geçmişe bunu teşmil edemiyorsun. Ama buna rağmen hukukçulara yeniden çalışma yaptırıp, acaba bu işi tutturabilir miyiz? diye bakıyoruz. Başbakan Ahmet Davutoğlu da bu paranın kalkmasından yana.” Asfalt parasıyla ilgili yeni bir öneri getiren Gökçek, “Asfaltı kullanan para ödemeli. Araç kullanan her ay 15 TL asfalt kullanım bedeli öderse, bu hiç kimseye dokunmaz. Biz zaten Belediye Meclisi’nde karar alıp, bundan sonrası için almama konusunda bir şey yapacağız” dedi.

Başkentgaz için suç duyurusunda bulunun

Başkentgaz’la ilgili gelen şikayetleri de değerlendiren Başkan Melih Gökçek, doğalgaz sayaçlarının pili biten ancak Başkentgaz tarafından pili değiştirilmeyip, mekanik sayaca zorlanan Ankaralılara çağrıda bulundu.

“Pili biten doğalgaz sayaçlarının pillerini 3-4 gün değiştirmeyip, vatandaşları, soğukta titrettikten sonra elektronik sayaçtan mekanik sayaca geçmeye zorlayan Başkentgaz’ın, üstüne evin büyüklüğüne göre depozito isteyerek haksız kazanç peşinde koştuğunu” iddia eden Gökçek, şunları söyledi:

“Ben vatandaşlarıma şu çağrıda bulunuyorum, Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklar ve diyecekler ki; ‘Bizim sayacımızı değiştiriyorlar, görevlerini kötüye kullanıyorlar’. Ayrıca EPDK’ya da şikayet etsinler. Savcılığa üşenmesinler bir dilekçe yazıp versinler, desinler ki 6 gün önce gazım kesildi, ‘gelin pili değiştirin’ dedim, ‘pili değiştirmeyeceklerini belirterek zorla mekanik sayaçlı yaptılar ve görevlerini kötüye kullandılar. desinler.”

Aboneye hat parası ödetiyorlar

Vatandaştan istenen hat parasıyla ilgili de konuşan Gökçek, şunları söyledi: “Normal şartlar içerisinde gazı bağlamak zorundalar ama vatandaşa ‘Git, Büyükşehir Belediyesi’ne, hat parası yatır, ondan sonra gazı bağlayayım’ diyorlar. Öyle bir şey yok” diyerek bir başka uyarıda daha bulunan Başkan Melih Gökçek, “Hat parasını kendi yatıracak. O hat, şirketin mülkü onun malı, sen kendi malının parasını kime ödettiriyorsun? Aboneye ödettiriyorsun? Abone senden sadece gaz alıyor, gazının parasını veriyor, o hattı döşemeye mecbur olan sensin. Nereye öder vatandaş? Kendi binasının iç hattını döşer. Başlarına bu olaylar gelenler, bu konuda da Savcılığa şikayette bulunsunlar.”

Mimarlar Or-An’da neden dava açmadı

Mimarlar Odası’nın mevcut yönetimi hakkında Kent Konseyi’nin suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden Gökçek, “Ankara’da bazı şeylere Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ruhsat verdiği zannediliyor, Oran’da Panora’nın civarında yüksek katlı binalar var, bunların hiç birisinin planını Büyükşehir Belediyesi yapmadı. Şimdi soruyorum, niye gidip Mimarlar Odası bir tanesine bile dava açmadı. İğne ucu kadar bir yer yapsak dava açıyorlar. Ben niye açmadıklarını çok iyi biliyorum. Bunların cevabını vermesi lazım Mimarlar Odası’nın” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-asfalt-parasini-kullanan-odesin_127667.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!