Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gökçek'ten Mimarlar için Suç Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunarak, oda yöneticilerinin kamu düzenini bozduğunu, kamu faaliyetlerini engellediğini öne sürdü.

yapi.com.tr
Gökçek'ten Mimarlar için Suç Duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin suç duyurusuna yönelik açıklamada bulunan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Hükümet sözcülerinin parsel parsel kenti sattığını 80 milyona ilan ettiği Melih Gökçek kamu düzenini bozmakla bizleri suçlamasını, Dünya Tiyatro Gününde bunun bize tebliğ edilmesini çok manidar bulduk”dedi.

“Bir düzeni bozduğumuz ortada, parselasyon ve rant düzenini bozuyoruz” vurgusu yapan Candan, şunları kaydetti:“Kamu düzenini bozan hukuku çiğneyen, mahkeme kararlarını uygulamayan, parselasyon paylaşımına girenler, kamu düzeni diye bir şey bırakmadılar. Kamu düzenini bozanlar ile kamu yararı çalışanları cümle alem bilmektedir. Arınç da bunun itirafçısıdır. Kimin bu ülkeyi sevdiğini, kimin insanların sağlıkla kentlerde nefes alması için mücadele ettiğini, kimin iyi kimin kötü olduğunu, kimin memleket kimin rant için çalıştığını herkes biliyor. Alnımız açık, şeffafız, 8 Haziran’da değil şimdi konuşuyoruz.”

"Mesnetsiz bir suçlama"

İnternet sayfasının suçlamalara dayanak gösterildiğini savunan Candan, sözlerine şöyle devam etti: "Ayrıca yapılan suç duyurusu o kadar ciddiyetten uzak ki; suçlama Odanın kamu düzenini bozduğuna dayanak ise kamu kurumu niteliğinde meslek örgütü olan Odanın resmi internet sayfası. İnternet sayfamızda kamu düzenini bozduğumuz açıkça görülüyormuş, herkesi ayrıca internet sayfamızı incelemeye çağırıyoruz. Bu mesnetsiz gayri ciddi suç duyurusunun altında belediye imzası ve Kent Konseyinden üç yürütme kurulu üyesi imzası yer almakta. Kent Konseyinin ilgisini de kuramadığımızı açıklamakta fayda var. Yönetim kurulu olarak birinci yılımızı doldurduğumuz şu günlerde böyle bir suç duyurusu ile karşılaşınca, ‘Demek ki kamu yararına mücadelemizi yerine getirmişiz’ dedik.

“Olmayan bir şeyi nasıl engelleyeceğiz”

Candan önümüzdeki hafta Çarşamba günü ifade vereceklerini belirterek, “Gökçek’in yaptığı kamu faaliyetlerini engellediğimize dair de yapılan suç duyurusu için söylemek isteriz ki; Gökçek’in toplum yararına yaptığı bir kamu faaliyeti var da biz mi engelliyoruz. Henüz bir toplum yararına kamu faaliyetini ve icraatını göremedik. Olmayan şeyi nasıl engelleyeceğimize anlam veremedik” ifadelerini kullandı.

Gökçek’in suç duyurusunda bulunduğu isimler arasında Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan, Yönetim Kurulu üyeleri Tugba Arslan, Namık Kemal Kaya, Muteber Osmanpaşaoğlu ve Gökhan yıldırım yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcekten-mimarlar-icin-suc-duyurusu_129782.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!