Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek'ten ODTÜ'lüleri Kızdıracak Sözler

Gökçek, protestolara sahne olan ODTÜ öğrencileri ile belediye ekiplerinin yumruklaştığı "tartışmalı" ODTÜ Bulvarı'nın bu ay sonu itibarıyla trafiğe açılacağını bildirdi.

yapi.com.tr
Gökçek'ten ODTÜ'lüleri Kızdıracak Sözler

Gökçek, ODTÜ Bulvarı'na Fransa'nın başkenti Paris'in ünlü caddesi Şanzelize'yi de (Champs-Élysées) süsleyen ve Şanzelize tipi diye tabir edilen ağaçlardan dikileceğini belirtti. İnşaat çalışmaları sırasında ODTÜ ormanındaki 3 bin ağacın kesildiği bulvarın açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması bekleniyor.

Milliyet'ten Evin Demirtaş'ın haberine göre, Gökçek, ODTÜ öğrencileri ve sivil toplum örgütlerinin tepki gösterdiği ODTÜ Bulvarı'nın bu ay sonu itibarıyla hizmete açılacağını açıkladı. Gökçek, "Sanırım ODTÜ öğrencileri, yola karşı çıkmaktan vazgeçti. Bulvarın güzelliğini görünce sanırım mahçup oldular. İnanılmaz bir bulvar oldu" dedi.

Başbakan Erdoğan açacak

Gökçek, "Bulvar mükemmel oldu. 4 kilometrelik bulvarda 8 alt-üst geçit yer alacak. Elektrik direkleri dikildi. Asfalt seriminin ardından ağaçlandırma çalışmaları başladı. Bulvar ıhlamur kokacak. Tamamen bitince, ODTÜ öğrencileri, 'Buraya neden direnmişiz?' diye soracaklar. Tabi bulvardan en çok ODTÜ'lüler yararlanacak. Ankaralılar, ODTÜ Yolu'ndan özel olarak geçmek isteyecek. Bulvar sayesinde Dikmen'den OSTİM'e 10 dakikada gidilecek. Sayın Başbakan'dan gün alabilirsem bulvarı o açacak" diye konuştu.

"Ankara'ya getirdik, diktik"

Gökçek, ayrıca ODTÜ Bulvarı'na Fransa'nın başkenti Paris'in ünlü caddesi Şanzelize'yi de (Champs-Élysées) süsleyen ve Şanzelize tipi diye tabir edilen ağaçlardan dikileceğini belirtti. Gökçek, "Bulvara yeni diktiğimiz ağaçlar Şanzelize tipi ağaçlar. Bu ağaçlara ilk defa Şanzelize'ye sağlı sollu dikildiği için Şanzelize tipi deniliyor. Şanzelize tipi ağaçları, Ankara'ya getirdik diktik" dedi.

3 bin ağaç kesildi

Ankara’nın batı yakasının trafiğini rahatlatması planlanan, Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağlayacak olan ve bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen bulvar, kriz yaratmıştı. Gökçek, ODTÜ ormanından geçirilen bağlantı yolunun çalışmalarını, düzenlenecek protestoların önüne geçmek için geçtiğimiz ekim ayında gece yarısı habersiz başlattı. Bayram tatili nedeniyle öğrencilerin tatile gitmesini fırsat bilen belediye ekiplerinin, ODTÜ’nün yol planına 3 Kasım’a kadar süren itiraz hakkını beklemeden, ODTÜ ormanına çevik kuvvet desteği ve çok sayıda iş makinesi ile gece girmesi tepkilere neden oldu. Gökçek, gece baskını için twitter hesabında, “Gece arkadaşlar bana da sürpriz yapmışlar. Bir gece de ODTÜ yolunu açmışlar. Ankaramıza hayırlı olsun” dedi. Belediye ekipleri ile eylemcileri zaman zaman karşı karşıya getiren ODTÜ Bulvarı için ODTÜ ormanındaki yaklaşık 3 bin ağaç kesildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcekten-odtululeri-kizdiracak-sozler_116882.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!