Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlardan Gökçek Hakkında Suç Duyurusu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın Gökçek ile ilgili Ankara'nın plan değişiklikleri süreçlerine ilişkin iddialarını yargıya taşıdı.

yapi.com.tr
Mimarlardan Gökçek Hakkında Suç Duyurusu

Mimarlar, Bülent Arınç'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevi kötüye kullandığı, menfaat sağladığı iddiaları hakkında suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Cumhuriyet savcılarının işini kolaylaştırdık, suç duyurusunda bulunduk, yıllardır bunları söylüyoruz ve mücadele ediyoruz 300 davamız var. Bu sürecin kapanmasına izin vermeyeceğiz, tanık ve itiraflar ortada, hükümet sözcüsü Gökçek’i ihbar etti "dedi.

Tezcan Karakuş Candan: "Parsel parsel hesabını verecekler"

Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından işlenen kent suçları ile yıllardır toplum yararı için mücadele ettiklerini söyleyen Candan, "parsel parsel hesabını verecekler" dedi.

"Hükümet sızlanma yeri değildir, gereğini yapsınlar"

Candan şöyle devam etti: "Hükümetin kirlenen bütün renkleri Arınç'ın sözlerinde bir kez daha görünür oldu. Ancak bunu 8 Haziran'dan sonra açıklayacağım demek erdem değildir. Halkın menfaatlerini düşünmeyen bir bakış açısı ile karşı karşıyayız, partisinin menfaatlerini düşünen yöneticilerden bu ülkeye hayır gelmez.Bu ülkenin başına ne geldiyse, bu yöneticiler yüzünden geldi. Dosya öyle Arınç'ın açıkladığı gibi 100 değil, bizim Ankara ile ilgili 300 davamız var, Büyükşehir Belediye meclisinden her ay 120 ye yakın plan değişikliği ile ilgili meclis kararları geçiyor.Yılda bini aşkın plan değişikliği oluyor Ankara’da.Biz olanaklarımız ölçüsünde bir bölümüne dava açabiliyoruz.Açtığımız davalarda, Büyükşehir'in yanında, Holdingler, Başbakanlık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,kimi zaman şahıslar, Belediyenin yanında müdahil oluyor.Herkes bu satışın içerisinde,  ben yapmadım diyerek kimse bu işten kurtulamaz, herkes bir gün adalet önünde yaptıklarının hesabını verecek. Atatürk Orman Çiftliğinde, Eskişehir yolu aksı üzerinde ki emsal artırımların, İncek’deki katmerli emsal artışı ve plan değişikliklerinde, Çavundur'da, İmrahor'da, Lodumlu'da, Mühye'de, Beytepe'de, Alacaatlı'da, Pursaklarda, Dikmen Vadisi'nde, Oran'da, ODTÜ’de Ana Ulaşım Planında Ankara’nın her karış toprağındaki imar ve rant hareketlerinin müsebbibi bellidir. Arınç’ın söylemesi yetmez, hükümet sızlanma yeri değildir, gereğini yapsınlar hem de hemen"

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-gokcek-hakkinda-suc-duyurusu_129640.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!