Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

‘Gökçek’in Rant Düzenini Bozduk’

Başkan Gökçek’in ‘kamu düzenini bozdukları’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş, emniyetteki ifadesinin ardından sert bir açıklama yaptı: “Gökçek’in yürütmeye çalıştığı rant düzenini bozduk.”

yapi.com.tr
‘Gökçek’in Rant Düzenini Bozduk’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ‘kamu düzenini bozdukları’ ve ‘kamu faaliyetlerini engelledikleri’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, dün ifade verdi.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından İnşaat Mühendisleri Odası’nda toplanan mimarlar, bir basın açıklaması yaptı. Hürriyet'in haberine göre, verdikleri ifadeler hakkında açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, özetle şöyle konuştu:

“Öncelikle suç duyurusunda bir makru yazının üzerine iğreti şeklinde ‘kamu düzenini bozma ve engelleme’ yazılması, bürokrasi adabına sığan bir davranış değil. Ayrıca suç duyurusunun altında, belediyeleri denetlemesi gereken kent konseyine ait 3 imza var. Bugün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ‘Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile bağlı meslek odalarının kamu düzeninini bozduğunu değil aslında koruduğunu’ belirten bir ifade verdik.

Arınç'ın sözleri bizi haklı çıkardı

Geçtiğimiz hafta Arınç’ın söylemleriyle ülke gündemine düşen, Ankara’yı parsel parsel satan Melih Gökçek’in aslında kamu düzenini bozduğunu ve kamu faaliyetlerini engellediğini ifade ettik. Savunmalarımızda Bülent Arınç’ın sözlerinin, bizim yürüttüğümüz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu ortaya  çıkardığını da söyledik.

Bu baskılar bizi yıldıramayacak

Bu baskılar bizi yıldıramayacak. Bir düzeni bozduğumuz belli; o düzen de Melih Gökçek ve benzeri yöneticilerin yürütmeye çalıştığı rant düzeni. Ülkenin en önemli doğal ve kültürel varlıklarının peşkeş çekilerek insanlarının hayatlarından kopartılmasına izin vermeyeceğiz.”

Mimarlar Odası Genel Sekreteri Fikret Özden de, “Suç duyurusu metni aslında ironik bir şekilde malumun ilanıdır. Hükümet sözcüsünün ifadeleriyle vücut bulan kamunun çıkarlarına aykırı uygulamaların karşısında olmaya devam edeceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcekin-rant-duzenini-bozduk_129931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!