Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Başka Ülkelerin Petrolü Varsa, Türkiye'nin de Gayrimenkulü Var

Gayrimenkul sektörünün Türkiye'nin önemli zenginliklerinden biri olduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, "Bir çok ülkenin petrolü var; bu anlamda gayrimenkul de Türkiye'nin çok önemli bir zenginliğidir" dedi.

yapi.com.tr / AA
Başka Ülkelerin Petrolü Varsa, Türkiye'nin de Gayrimenkulü Var Foto: Atılgan Özdil (AA)

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen 'Gayrimenkul Zirvesi 13'ün açılışında konuşan GYODER Başkanı Aziz Torun, sektördeki hızlı gelişmeye bakıldığında, bir kazaya uğramaması için bilgi üretmeye, eğitim çalışmalarına, dayanışmaya, işbirliğine, özeleştiriye, sektör olarak büyük önem verilmesi ve bunun için gayret gösterilmesi gerektiğini anlattı. Sektörün bu gelişimini ve değişimini sağlarken  temsil yeteneği olan ve sektörü temsil edebilecek sivil toplum örgütlerine de ihtiyaç olduğunu belirten Torun, bu anlamda GYODER'in  sektörü aynı çatı altında toplayan en önemli sivil toplum örgütü ve gayrimenkul sektörünün buluşma platformu olduğunu belirtti.

GYODER'in sektörün yol göstericisi ve önemli görevler üstlenen çatı örgütü olduğunu ifade eden Torun, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'yle sektörel konularda işbirliği yaparak sektörün kazanımlarını genişletmeye ve veri tabanı oluşturmaya çalıştıklarını bildirdi.

Gayrimenkul sektörü Türkiye'nin önemli zenginliklerinden biri

Torun, gayrimenkul sektörünün Türkiye'nin önemli zenginliklerinden biri olduğuna işaret ederek,  "Bir çok ülkenin petrolü var bu anlamda gayrimenkul de Türkiye'nin çok önemli bir zenginliğidir" dedi. Bu zenginliğin bugüne kadar öne çıkmamasının sebebinin Türkiye'nin siyasi ve ekonomik istikarını sağlayamamasından kaynaklandığını dile getiren Torun, "Türkiye, bu zenginliği fırsata çevirmelidir. Gayrimenkul sektörünün bunu bir zenginlik ve ihracat olarak kullanması bu yolla önemli bir döviz geliri elde etmesi mümkündür" dedi.

Türkiye'nin marka değerinin 688 milyar dolar ve bu marka değerinin dünya sıralamasında da 19. sırada olduğuna dikkat çekerek, Türkiye ekonomisinin gelişmesiyle markalarının da geliştiğini, gelecekte Türkiye'nin dünyanın önemli marka ülkelerinden bir tanesi olacağını belirten Torun, gayrimenkul sektörünün kendini yenilemesi gerektiğini kaydetti.

"Biz bugüne kadar müteahhitlik, inşaat yapımını ön planan çıkarmıştık. Artık projelerin değer kazanması için yaptığımız ürünlerin katma değeri olması için proje geliştirmeye, inovasyona, yeniliğe gayrimenkul sektöründe önem verilmesi gerekiyor" diyen Torun, markaların ve marka kentlerin ülkelerin önüne geçtiğini, bir çok şehrin finans merkezi, alışveriş merkezi olma özelliğiyle öne çıktığını dile getirdi.

Türkiye'de de şehirlerin bu anlamda marka şehirler olması gerektiğini vurgulayan Torun, İstanbul'un bu anlamda tercih edilen ve önde gelen şehirler arasında öne çıktığını, gayrimenkul sektörünün Türkiye'nin büyüme oranının daha önünde büyüdüğünü sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baska-ulkelerin-petrolu-varsa-turkiyenin-de-gayrimenkulu-var_114764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!