Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İhracatta "Yeni Yol Haritası" Hazırlanıyor

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, uygulamaya koyacakları bazı çalışmalarla ihracatı artırmak istediklerini belirterek, "Yeni bir yol haritası hazırlıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ile görüştükten ve sonuçlarını aldıktan sonra önümüzdeki günlerde bunları sizlerle paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

yapi.com.tr
İhracatta "Yeni Yol Haritası" Hazırlanıyor

Çağlayan, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu(TUSKON), Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle inşaat, inşaat malzemeleri, mobilya ve ilgili makinelere yönelik "Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013" programının açılışında konuştu. Dünya ticaretinin biraz daha daralmasından dolayı bu yıl Türkiye'nin ihracatındaki artışın, geçen yılki kadar olmayacağını belirten Çağlayan, "Bundan dolayı geçmişte yaptığımız gibi kaderimize razı olup yerimizde oturmayacağız. Türkiye dünyada 241 gümrük bölgesine mal gönderen bir ülke. Göndermediğimiz 2 ülkeye de bu sene ihracat yaparak dünyada Türk malının girmediği hiçbir gümrük bölgesi veya ülke bırakmamaya kararlıyız" dedi.

"Yeni nesil destek sistemi üzerinde çalışıyoruz"

ANKA'nın haberine göre, Ekonomi Bakanlığı olarak yeni uygulamaya koyacakları bazı çalışmalarla ihracatı artırmayı planladıklarını açıklayan Bakan Çağlayan, "Yeni bir yol haritası hazırlıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ile görüştükten ve sonuçlarını aldıktan sonra önümüzdeki günlerde bunları sizlerle paylaşacağız. Hedef ve öncelikli ülkelerin sayılarının yeniden değiştirildiği, yeni nesil destek sistemi ile önemli konular üzerinde çalışıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihracatta-yeni-yol-haritasi-hazirlaniyor_109895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!