Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Millet Bahçesi Çizimlerde Kaldı

Kapatılan Atatürk Havalimanı’nın arazisi üzerine yapılacağı açıklanan millet bahçesi projesi çizimlerde kaldı. 2021 yılında tamamlanacağı belirtilen ancak henüz adım atılmayan projenin görselleri ortaya çıktı.

yapi.com.tr
İstanbul Millet Bahçesi Çizimlerde Kaldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimler sırasında Atatürk Havalimanı’nın yerine ‘Millet Bahçesi’ yapılacağını açıkladı. Dünyanın en büyük üçüncü parkı olacağı ifade edilen ‘İstanbul Millet Bahçesi’ duyurulduğunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2021 yılının sonunda projenin tamamlanacağını ifade etmişti.

Ancak, aradan geçen sürede henüz millet bahçesi projesi için bir adım atılmazken, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl toplam 4 milyar lira değerindeki iki pist kırılarak corona virüsü salgını için Atatürk Havalimanı’na sahra hastanesi inşa edildi.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre; 8 milyon 540 bin metrekare arazisiyle dünyadaki metropoller arasında şehir içerisindeki en büyük araziye sahip olan Atatürk Havalimanı atıl vaziyette beklerken, planlanan millet bahçesinin görsellerine ulaşıldı.

Atatürk Havalimanı'nın ‘Millet Bahçesi' olarak tasarlanan projenin tasarım çalışmaları, Emlak Konut GYO himayesinde gerçekleştirilmişti.

Atatürk Havalimanı arazisine ait yeni planda, 2 milyon metrekarelik alan millet bahçesi olarak belirlenmişti.