Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbullu'ya 5 Milyon Liralık Kira ve Taşınma Yardımı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm projesi kapsamında 501 yeni başvuru için maliklere 5 milyon 206 bin 500 TL, kiracılara ise 72 bin 800 TL’lik yardımda bulunacak. Bakanlık, İstanbul’da kira talebinde bulunan mal sahiplerine 18 ay boyunca 650 TL kira yardımı yapıyor.

yapi.com.tr
İstanbullu'ya 5 Milyon Liralık Kira ve Taşınma Yardımı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında vatandaşlara karşılıksız mali destek sağlamaya devam ediyor. Bakanlık, kentsel dönüşüm projesi kapsamında 501 yeni başvuru için maliklere 5 milyon 206 bin 500 TL, kiracılara ise 72 bin 800 TL’lik yardımda bulunacak. 

Kiracıya taşınma yardımı

Akşam'ın haberine göre, kentsel dönüşümden yararlanarak risk altındaki binalarını yenilemek isteyenler, devletten kredi veya kira yardımı talep edebiliyor. Bakanlık, İstanbul’da kira talebinde bulunan mal sahiplerine 18 ay boyunca 650 TL kira yardımında bulunurken, bu riskli yapılarda oturan kiracılara ise taşınmaları için defaten 1.300 TL’lik yardım sağlıyor. Kira taleplerine ise Bakanlığın son bir kontrolünden sonra olumlu veya olumsuz şekilde cevap veriliyor.

Toplam yardım 6 Milyon TL'yi aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre, bugüne kadar İstanbul genelinde toplam 70 malik, 68 bin 900 TL’lik kira yardımı aldı. İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne başvurarak kira talebinde bulunan 445 mülk sahibi vetaşınma yardım talebinde bulunan 56 kiracı banka hesap numaralarına yardım paralarının yatırılması için gün sayıyor. Bakanlıktan onay çıkmasıyla, İstanbul genelinde yardım alan hal sahipleri ve kiracılarınsayısı 571’e ulaşacak. Bu yardımlarla beraber Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında İstanbullulara toplamda 6 milyon 98 bin 300 TL’lik bir mali destek sağlamış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulluya-5-milyon-liralik-kira-ve-tasinma-yardimi_110987.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!