Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İşte 2014 Yılı ÇED Verileri

2014 yılı içerisinde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliği kapsamında 599 faaliyet değerlendirildi.

yapi.com.tr
İşte 2014 Yılı ÇED Verileri

ANKA'nın haberine göre, 2014 yılı içerisinde Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) yönetmeliği kapsamında 469 faaliyete “olumlu” karar verilirken, 130 faaliyete ise içinde mevzuata uygunsuzluk sebebiyle “iade” ve “iptal” kararı verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2014 yılı ÇED verilerini açıkladı. Güllüce, 2014 yılı içerisinde ÇED yönetmeliği kapsamında proje bedeli 154 milyar TL olan 469 faaliyete ÇED “olumlu” kararı verildiğini açıkladı. Bakan Güllüce ayrıca proje bedeli 25 milyar TL olan 130 faaliyet içinde mevzuata uygunsuzluk sebebiyle iade ve iptal kararı verildiğini ifade etti. Güllüce, “2014 yılı içerisinde verilen ÇED kararlarına ilişkin, yapılan her başvurunun olumlu sonuçlanmadığını, komisyonca değerlendirilen raporlardan uygun bulunmayan ve iade edilen raporların, ÇED olumlu kararı verilen raporlara oranına bakıldığında dörtte birinin iade edildiği anlaşılmaktadır” dedi. "ÇED kararı verildikten ve proje onaylandıktan sonra proje kapsamında gerçekleştirilen işlemler de büyük öneme haizdir" diyen Güllüce, “Projenin hayata geçirilmesiyle nihai ÇED raporunda belirtilen taahhütlerin uygulanmasının izlenmesi ve kontrolü başlamaktadır” dedi.

Güllüce, “ÇED olumlu ya da ÇED Gerekli Değildir kararı verildikten sonra, proje sahibi tarafından nihai çevresel etki değerlendirmesi raporu veya proje tanıtım dosyasında taahhüt edilen hususlara uyulup uyulmadığı ÇED izleme-kontrol ve denetim çalışmaları ile izleniyor, uygunsuzluk tespit edilmesi durumunda ise söz konusu taahhütlere uyulması için idari yaptırımlar uygulanıyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iste-2014-yili-ced-verileri_127540.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!