Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kadir Topbaş Eylemcilerle Görüşüyor mu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Gezi Parkı eylemlerinden önce randevu vermediği Taksim Dayanışması temsilcileri yapılan görüşmelere katıldığı öne sürüldü.

yapi.com.tr
Kadir Topbaş Eylemcilerle Görüşüyor mu?

Taraf Gazetesi'nden Hüseyin İstemil'in haberine göre, dün sabah itibariyle kimi Bakanlar Taksim eylemlerinde bulunan kurum ve kuruluşlardan temsilcileri çağırarak tek tek veya gruplar halinde görüşmelere başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da iştirak ettiği görüşmede temsilcilere daha çok gelişmelerle ilgili ne düşünüldüğü soruldu. Görüşmeye katılanlardan alınan bilgilere göre hükümet yetkilileri nihai çözüm toplantıları için bilgi topluyor.

Gezi Parkı’na Topçu Kışlası’nın yapılmaması için mücadele eden mimar, şehir plancıları, akademisyen ve esnaftan oluşan Taksim Platformu üyeleri projenin yapılmaması için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’tan daha önce randevu talebinde bulunmuş ancak randevu alamamıştı.

Görüşmelere katılan bir platform temsilcisi şunları söyledi:

“Şu anda İstanbul’da bakanların görevlendirilmesiyle ve Kadir Topbaş’ın da iştirakiyle görüşmeler gerçekleştiriyorlar. Birçok bakanla görüştük. Görüşmeyi gerçekleştiren bakanlar arasında Başbakan Yardımcısı düzeyinde kimse yok. ‘Bu gelişmeler hakkında neler yapılabilir? Ne düşünüyorsunuz’ konusunda fikirlerimiz soruldu ve notlar alındı. Ne olduğunu onlar da bizim kadar biliyor. Ama yine de daha çok anlamaya dönük görüşmeler gerçekleştiriyorlar, anlamaya çalışıyorlar".

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadir-topbas-eylemcilerle-gorusuyor-mu_109519.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!