Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimarlar Odası, Topbaş'ı Yalanladı

Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu yaptığı açıklamada "Kadir Topbaş, Gezi Parkı üzerinde AVM projelerinin şu anda gündemlerinde olmadığını kamuoyuna bildirecekleri konusunda da söz vermişti" dedi.

yapi.com.tr
Mimarlar Odası, Topbaş'ı Yalanladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu'yla da projeyi değerlendirdik, yanlış anlaşılma olduğunu o da anladı, projeyi daha net gördü. İkna oldu" açıklamasına Muhcu'dan yalanlama geldi.

Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Radikal'e yaptığı açıklamada, Topbaş'ın açıklamalarının gerçek dışı olduğunu ve Gezi Parkı ile ilgili açıklamalarının da durumu kurtarmaya yönelik olduğunu söyledi.

"Topbaş sadece polis müdahalesi duracak sözü verdi"

Kadir Topbaş'ın kendilerine polis müdahalesinin son bulması için vali ve hükümet ile görüşmek için söz verdiğini de aktaran Muhcu'nun açıklaması şöyle:

"Kadir Topbaş, yaptığımız görüşmede Gezi Parkı'nın polis işgalinden kaldırılması ve bunun için Vali Mutlu ile görüşeceğini ve şiddet uygulamalarına son verileceği sözünü verdi. Topbaş ayrıca Gezi Parkı üzerinde AVM projelerinin şu anda gündemlerinde olmadığını kamuoyuna bildirecekleri konusunda da söz vermişti. Ancak yaptığı açıklamada siyasi çevreleri eleştirerek sorumluluğu üzerinden atma yolunu tercih etmiştir.

Sayın Topbaş'ın belli ki Valilik ve Hükümetle yaptığı görüşmelerin hiç bir etkisi olmamış ve bunun üzerine süreci aklayan, durumu kurtaran açıklamalar yapma ve siyasi çevreleri suçlama yolunu tercih etmiştir. Özellikle burada demokratik bir hakkın talep edildiğini, yurttaşların ve bütün demokratik çevrelerin sadece ve sadece parkın yaşatılması temelinde bir araya geldiklerini ve bunun da çok güzel bir demokratik dayanışma örneği olduğunu söyledik.

Provokasyon ve başka iddiaların demokratik kültürel ortamı karalama amacı taşıdığını da kendisine ifade etmiştik. Bizim ikna olduğumuzu söylemesi gerçek değildir. Asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. Kaldı ki görüşmemizde dört meslektaşımız daha vardı."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-topbasi-yalanladi_109330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!