Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Topbaş, Taksim için Tarih Verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esnaf Odaları Birliği Başkanı ve esnaf temsilcileri ile yaptığı toplantı sonrası açıklama yaptı. Topbaş, Gezi Olaylarını da değerlendirerek, "Taksim'deki çalışmaları ağustos ayı içersinde tamamlama niyetindeyiz" dedi.

yapi.com.tr/AA
Topbaş, Taksim için Tarih Verdi!

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz ve 140 civarında oda temsilcisi ve esnafla bir araya gelen Topbaş, toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Başkan Kadir Topbaş, 2 gün önce turizm sektörü temsilcileri ve STK'larla toplantı yaptıklarını, bugün öğleden sonra ise İTO yöneticileriyle bir toplantı yapacaklarını dile getirdi.

Başkan Kadir Topbaş, Gezi Parkı çevresinde bir düzenleme yaptıklarını ifade ederek, "O imajı, o yanlışı silmek bir farklı ve halkın rahatlıkla kullanabilecekleri bir park haline getirmek için ekiplerimiz gece ve gündüz çalışmaya devam ediyor. Trafiği yeraltına alma çalışmamız da devam ediyor" dedi.

Başkan Kadir Topbaş, Taksim projesiyle ilgili şu anda yargıya intikal etmiş 6 tane dosya olduğunu belirterek, "Bunun yapılmasıyla ilgili bir karar çıktığı takdirde buna halk karar verecek. Bunu belediyemiz yapacak diye söylendi. Şu anda bununla ilgili bir detay çalışması zaten yok. Kurula verilmiş olan avan projede zaten AVM yok. Orada şehir müzesi ve sanat galerisi var. Otel de yok" dedi.

Halk Gezi Parkı'ne ne zaman girecek?

Taksim'deki çalışmaların olaylar nedeniyle geciktiğini anlatan Topbaş, "Geciken bir çalışmayı sürdürüyoruz. Ağustos ayı içerisinde tamamlama niyetindeyiz. İş makinelerinin yanması sebebiyle ciddi bir kayıp oldu. Oradaki mağduriyeti gidermek için çalışmaları hızlandırdık. Sayın valimizle dün de görüştüm. Olayların suhulete ermesi sonucunda bu çalışmaların bitimiyle birlikte halkımız artık Gezi Parkı'na girecektir" şeklinde konuştu.

Topbaş, Gezi Parkı'nın Maçka Parkı'yla birleşip birleşmeyeceği sorusu üzerine "Onunla ilgili bir çalışmamız var. Görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-taksim-icin-tarih-verdi_110186.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!