Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kentsel Dönüşüm ve Enerji Verimliliği Uzmanları İstanbul’da Buluşuyor

İklimlendirme sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan ASHRAE RAL CRC 2015, 2-4 Ekim tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

yapı.com.tr
Kentsel Dönüşüm ve Enerji Verimliliği Uzmanları İstanbul’da Buluşuyor

İklimlendirme sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından birisi olarak gösterilen ASHRAE RAL CRC 2015, 2-4 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Dünya Gazetesi'nden Yeşim Ardıç'ın haberine göre, ana teması Kentsel Dönüşüm ve Enerji Verimliliği olan toplantıda, yeşil bina tasarımı, iklimlendirme tesisatlarında hava yoluyla oluşan tehlikeler, geleceğin şehirlerinde bina ve iklimlendirme sistemleri gibi başlıklar ele alınacak. İklimlendirme sektörünün en önemli uluslararası organizasyonları arasında yer alan ve 2-4 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan ASHRAE RAL CRC 2015 Istanbul, teknik programı Kongre Başkanı Prof. Dr. Barış Özerdem tarafından açıklandı.

 


Teknik seminer ana temasının “Kentsel Dönüşüm ve Enerji Verimliliği” olduğunu kaydeden Özerdem, ASHRAE Başkanı T. David Underwood, ASHRAE eski başkanlarından Prof. Dr. William P. Bahnfl eth, ASHRAE Başkan Yardımcıları Jim Vallort ve Prof. Dr. Walid Chackroun ile ASHRAE Saymanı Prof. Dr. Bjarne W. Olesen gibi genel merkezin önemli isimlerinin etkinliğe katılacakları bilgisini verdi.

Derinlemesine bilgi verilecek

Teknik seminerde, “yeşil bina tasarımı ve bütünleşik tasarım yaklaşımı”, “iklimlendirme tesisatlarında hava yoluyla oluşan tehlikeler”, “akıllı binalar – değişen teknolojiler”, “konutlarda enerji verimliliği”, “binalarda enerji tüketiminin azaltılmasında Avrupa yaklaşımı”, “geleceğin şehirlerinde binalar ve iklimlendirme sistemleri”, “gelişmiş enerji tasarımı yönetmelikleri minimum standartların ötesine gidiyor”, “evlerde, ofislerde ve soğutma tesislerinde enerji tasarrufu teknikleri”, “yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği yoluyla ozon ve iklim dostu kenstel dönüşüm ve öngörü kontrollü akıllı şebekelerin modellenmesi”, “ABD’de mega şehirlerde karbon azaltma planlarının etkileri” gibi başlıklar ele alınacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-ve-enerji-verimliligi-uzmanlari-istanbulda-bulusuyor_134146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!