Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kentsel Dönüşüme Avrupalı İlgisi!

Kentsel dönüşüm yabancıların da ilgisini çekti. 10 milyarlık yıkım pazarından pay almak isteyen Avrupalı şirketler 7 Mart'ta İstanbul'a geliyor.

yapi.com.tr
Kentsel Dönüşüme Avrupalı İlgisi!

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenecek 7 milyon konut, Avrupalı profesyonel yıkım şirketlerinin iştahını kabarttı. Türkiye pazarına yerli ortaklarla girmek isteyen Avrupalılar, kapı kapı dolaşıp görüşmeler yapıyor.

15 firma katılacak

Sabah'ın haberine göre, Yıkım Müteahhitleri Derneği Başkanı M. Ali Bulut, proje çerçevesinde yaklaşık 10 milyar liralık bir yıkım pazarı oluşacağını belirtti. Bulut, "Almanya başta olmak üzere Fransa, İspanya, İtalya ve Hollanda'dan şirketler derneğe gelip bu alana yatırım yapmak istediklerini belirtti. Hepsi de Türk şirketleriyle ortaklık yapmak istiyor" dedi. Ali Bulut, yıkımın ikinci aşaması başlamadan yabancıların pazara girmek için hazırlık yaptıklarını vurgulayarak 7 Mart'ta düzenlenecek Yıkım Sempozyumu'nda yabancı ve yerli şirketleri bir araya getireceklerini ifade etti. Sempozyuma 15 Avrupalı firma katılacak.

Türkiye'ye özel yıkım yönetmeliği

Yıkım sırasında ve sonrasında çıkacak atıkların değerlendirilmesiyle ilgili bir yönetmelik üzerinde çalışıldığını da söyleyen Ali Bulut, "Bakanlıkla çalışıyoruz. İlk kez bir yıkım yönetmeliği yayımlanacak. Çünkü bu işin detayları bilinmiyor. AB'den kopyalamadık, yönetmelik Türkiye'ye özel olacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusume-avrupali-ilgisi_104746.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!