Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Ormanlarda Yapılaşmaya İzin Vermedik'

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kuzey ve Fatih Ormanları’daki yapılaşma ile ilgili açıklama yaptı.

yapi.com.tr
'Ormanlarda Yapılaşmaya İzin Vermedik'

DHA'nın haberine göre, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçen 5 yıllık süreçte hiç kimseyi ötelemeden, ayrım yapmadan, farklı bir belediyecilik anlayışını hayata geçirdiklerini ifade etti. Genç, planlı, programlı bir belediyecilik vizyonundan taviz vermeden dün olduğu gibi bugün de yollarına aynı kararlılıkla devam ettiklerini söyledi.

Bu planlamanın sadece bir dönem için değil, Sarıyer’in geleceği hesaba katılarak yapıldığını belirten Genç, "Çağdaş, katılımcı ve demokratik bir yerel yönetim anlayışını Sarıyer’de hakim kıldık. Sağlıktan eğitime, spordan altyapıya, çevreden kültüre, hayatın her alanına insanı ön planda tutarak dokunduk. Bunları yaparken Sarıyer’in menfaatlerini en üst düzeyde gözeterek hareket ettik. Uzun süreli bir planlama yapmış olmanın verdiği öz güvenle, sivil toplum örgütlerimizi, mahalle muhtarlarımızı, üniversitelerimizi, kent konseyimizi işin içine katıp, halkın refahının ve yaşam kalitesinin en üst düzeye çıkması için çaba gösterdik. Çağdaş bir kentte yaşayabilmenin koşullarını savunduk ve sağlamaya çalıştık. Sarıyer’in var olan alt yapı ve üst yapı problemlerini çözerek, planlı bir kent haline gelmesi için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Bugün geçmişe oranla daha mutlu, daha müreffeh ve daha huzurlu bir Sarıyer yarattık" dedi.

'Ormanlardaki yapılaşmaya imar izni ve ruhsatı vermedik'

Genç, açıklamasında şunları kaydetti: "Biz hep bir şeyi söyledik: Sarıyer Dünya Kenti olacak. Yaptığımız çalışmalarla 5 yılda çok yol aldık. Yaşanabilir bir Sarıyer için bütün imkanlarımızı zorlayarak tüm bilgi ve birikimimizi kullanarak, çağdaş, herkese eşit mesafede, birbirini seven, birbirine saygı duyan insanların yaşadığı bir Sarıyer oluşturduk. Bu anlayış ve vizyona sahip olan Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kentsel Dönüşüm'de dün nasıl halkın ve haklının yanında olduysa bugün de aynı yerdedir. 3. Köprü, köprü inşaatı ve otoyolların yaratacağı tahribatı daha işin başında görmüş, bir yurttaş, bir yerel yönetici olarak karşı çıkmış konuyu her platforma taşımıştır. Bizler gelecek kuşaklardan emanet aldığımız bu kenti bu anlayışla yönetiyoruz. İddia edildiği gibi Fatih ve Kuzey Ormanları’ndaki yapılaşmalara imar zini ve ruhsatı vermedik. Vermeyeceğiz. Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve halkın içinde olmadığı hiçbir girişimin parçası da olmadık. Olmayacağız. Söz konusu Çevreye olan duruşumuz dün ne ise bugün de odur."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ormanlarda-yapilasmaya-izin-vermedik_125433.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!