Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kimler Fransa’dan Eli Dolu Dönüyor?

Fransa'nın Cannes şehrinde yapılan MIPIM Gayrimenkul Fuarı'na onur konuğu olarak katılan Türkiye birçok konut, ofis ve AVM projesini tanıtma imkânı buldu. Peki, fuarı en verimli geçiren şirketler kimler oldu?

yapi.com.tr
Kimler Fransa’dan Eli Dolu Dönüyor?


Azeriler Mecidiyeköy’e gelecek

Fransa'nın Cannes şehrinde yapılan MIPIM Gayrimenkul Fuarı'nda Türk projelerine ilgi gösteren yabancılar, tümüyle satın alma ya da ortaklık teklifleri sundu. Dünya Gazetesi’nden Leyla İlhan’ın haberine göre Viatrans A.Ş. - Meydanbey Ortak Girişimi'nce, Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinde gerçekleştirilen karma proje Quasar İstanbul'a Azerilerden teklif geldi. Şirket, MIPIM Fuarı'nda tanıtılan Quasar İstanbul projesi içinde yer alan otel için, dünyanın en ünlü 5 yıldızlı otel zincirlerinden Fairmont Hotels'le anlaşma yaptı.

Eroğlu İspanyolları çekecek

Eroğlu'nun Seyrantepe'de hayata geçireceği otel, rezidans, AVM ve ofis olmak üzere dört bölümden oluşan Skyland Projesi'nin otel kısmına İspanyol bir firma talip oldu. Henüz lansmana çıkmayan projeyle ilgili olarak Eroğlu Şirketler Grubu Başkanı Nurettin Eroğlu, bu yatırım gerçekleşirse İspanyol yatırımcısının ilk defa Türkiye geleceğini belirterek, "Ayrıca İspanyolların haricinde Dubaili bir yatırımcıda hem Seyrantepe hem de Kağıthane'de yapılan Ofishane projemizle ilgileniyor. Toplamda 400 milyon dolarlık bir rakam için bizimle görüşüyorlar " dedi. MIPIM'de Merter Platform ve Ofishane projelerini tanıtan Eroğlu, firma olarak da yurtdışında arazi satın aldıklarını söyledi. Rusya'da Moskova'da 3 dönüm, Kazan şehrinde 2 dönüm arazileri olduğunu belirten Eroğlu, Mısır ve Ukrayna'da da arazi almayı düşündüklerini söyledi.

Ruslar İş GYO’ya göz koydu

Mipim'e bu yıl İzmir'deki Ege Perla projesiyle katılan İş GYO da yoğun iş trafiğinden nasibini aldı. Özellikle Rusların ilgi gösterdiği İş GYO'nun Genel Müdürü Turgay Tanes, Rusya'nın en büyük ikinci bankası olan VTB'nin iştirakinin kendileriyle ilgilendiğini belirterek, Rusya'da sıfırdan geliştirilecek AVM ve ofis projeleri için bizimle işbirliği yapmak istiyorlar. Daha önce de Rusya'ya yatırım yapmak istemiştik ve şimdi kurumsal bir yatırımcıyla görüşüyoruz" diye konuştu. Turgay Tanes, fuarın Türkiye'de de ses getirdiğini vurgulayarak, fuar süresinde Ege Perla projesinde satışların arttığını dile getirdi.

Nurol GYO tanıtımdan memnun değil!

Nurol GYO'nun Genel Müdürü Musa Aykaç, fuarın çok önemli olmasına rağmen Türk çadırının yeterince tanıtılmadığını belirterek, "Bu tür üst düzey organizasyonlardan en iyi  şekilde verim alabilmek içim daha iyi organize olunması gerektiğini söyledi. Aykaç, "Körfez'den gelenler bizim projelerimizi kendi ülkelerinde satmak isteyen ajanslardan oluşurken, Avrupalı yatırımcılar ise birlikte bir projeye yatırım yapmak istiyorlar. Biz de projelerimize hız verdik ve Nurol Tower'ın ardından Basın Ekspres ve Seyrantepe'ye ağırlık vereceğiz. Sonra da Nako arazisi ile bir başka projeye yoğunlaşacağız" diye konuştu.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kimler-fransadan-eli-dolu-donuyor-_105858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!