Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

GYODER MIPIM'de 'Türkiye Gayrimenkul Piyasası Dinamikleri'ni Anlattı

GYODER, 11-14 Mart 2014 tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen ve yüzlerce sektör profesyonelini buluşturan dünyanın en büyük ve prestijli gayrimenkul fuarı MIPIM’de düzenlediği oturumla, yabancı yatırımcıya Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlattı.

yapi.com.tr / AA
GYODER MIPIM'de 'Türkiye Gayrimenkul Piyasası Dinamikleri'ni Anlattı

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), dünya gayrimenkul sektörünün en önemli buluşma noktalarından MIPIM 2014 Gayrimenkul Fuarı’nda düzenlediği özel oturumda yabancı yatırımcılarla Türkiye’deki iş ve yatırım fırsatlarını paylaştı. GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur’un moderatörlüğünü yaptığı 'Türkiye Gayrimenkul Piyasası Dinamikleri: Gelişmekte olan piyasalar içinde Türkiye’nin yeri' konulu panele Tishman Speyer Genel Müdürü Nate Shanok ve AECOM Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Giles Scott panelist olarak katıldı.  

Panelde GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur, Türkiye gayrimenkul sektörü dinamiklerini ve fırsatlarını yabancı yatırımcılar açısından ele aldıklarını belirterek, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün son 10 senesini değerlendirdi. Sur, Türkiye’yi güvenli bir liman haline getirmenin, kentleri marka kentler haline çevirmenin ve yabancı yatırımcının ne beklediğini ne görmek istediğini bilip ona göre adım atmanın önemini vurgulayarak, "Bölgede ekonomik ve politik stabilite sağlandığı sürece, yabancının Türkiye’de daha fazla yatırım yapacağına inanıyorum" dedi.

Tishman Speyer Genel Müdürü Nate Shanok, yabancı gözü ile Türkiye’nin cazip bir piyasa olduğunu ifade ederek, Türkiye demografik temelleri, dinamik yapısı ve büyüme potansiyeli ile gayrimenkulün farklı segmentlerinde yatırım fırsatları sunan bir ülke olduğunu kaydetti.

AECOM Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Giles Scott da markalaşma sürecinde İstanbul’un sahip olduğu değerlere dayanarak neler yapılması gerektiğine dair önemli değerlendirmelerde bulunarak, İstanbul’un global şehirler içinde önemli bir konumda bulunduğunu belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gyoder-mipimde-turkiye-gayrimenkul-piyasasi-dinamiklerini-anlatti_118187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!