Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlar Odası Yönetmeliğinde Değişiklik

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mimarlar Odası Ana Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

yapi.com.tr / AA
Mimarlar Odası Yönetmeliğinde Değişiklik

Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti uyruğunda olup, yurt içinde mimarlık eğitimi veren eğitim kurumlarından mezun olanlar odaya üye olmak için diploma, yurt dışındaki mimarlık eğitimi veren kurumlardan mezun olanlar ise diploma, denklik belgesi ve not dökümü ile başvuru yapacak. Üyelik başvurusu reddedilen ilgiliye oda yönetim kurulu kararı, en geç 60 gün içinde bildirilecek. Yasal olarak mimarlık mesleğini uygulamaya hak kazanmış her mimar, mesleki etkinlikte bulunabilmek için üyelik niteliğini korumak zorunda olacak. Üyelik kaydında lisans diploması esas alınacak.

Oda yönetim kurulu, en az yılda 1 kez gündemini belirleyerek, Merkez Danışma Kurulunu toplantıya çağıracak. Organlardaki görevi devam ederken disiplin cezası alanların, cezanın kesinleşmesiyle üyeliği düşecek. Ayrıca danışma amacıyla şube danışma kurulu oluşturulacak. Şube danışma kurulu en az yılda 1 kez, şube yönetim kurulunun çağrısıyla ve çoğunluk aranmaksızın toplanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlar-odasi-yonetmeliginde-degisiklik_115249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!