Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlardan, Bakanlığa "Ortak Akıl" Daveti

Tahsisleri kaldırılan ve hazineye devredilen Saraçoğlu Mahallesi için mimarlar, Maliye Bakanlığını ortak akla davet etti.

yapi.com.tr
Mimarlardan, Bakanlığa "Ortak Akıl" Daveti

Ankara kent merkezinde bulunan ve kısa süre önce tahsisleri kaldırılan ve hazineye devredilen Saraçoğlu Mahallesi için Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Maliye Bakanlığı'nı ortak akla davet etti.

Maliye Bakanlığı Saraçoğlu Mahallesi’nin güçlendirilerek restore edileceğini açıklamasının üzerine Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Saraçoğlu’nda bakanlıkla birlikte ortak akılla Saraçoğlu Mahallesi'nin geleceğine dair kamusal kullanımı örgütleyebiliriz" dedi.

Candan şunları söyledi: “Maliye Bakanlığı'nın Saraçoğlu Mahallesi'ne dair açıklamalarına ilişkin, kurum ve kuruluşlarla toplantı yaptık diyor. Bu kurumlar kimler bilmemiz gerekli. Konunun uzmanı ve daha önce yarışma açmış bir kurum olarak biz bu toplantıda yoktuk mesela.Ankara Ticaret Odası, Mimarlar Odası ve Çevre Şehircilik Bakanlığı ile yapılan ve Bakanlığın restore edileceği  ve halkın kullanımına açılacağına  yönelik söz  verdiği ortak olarak yaptığımız 6 toplantı sonuçsuz kaldı. Maliye Bakanlığının açıklaması önemli. Bakanlığa resmi yazı yazdık ve ortak toplantı istedik. Bilindiği gibi Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün referansı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ankara Ticaret Odası ile ortak protokol imzalayarak Saraçoğlu Mahallesi’nin kente kazandırılması üzerine harekete geçmiştik. Saraçoğlu Mahallesi’nin halka açık ve halkın katılımıyla kent merkezinde yaşayan bir mahalle olması, yıkılmadan ve yeni yapı yapılmadan restore edilerek korunması için herkesle çalışmaya hazırız.Maliye Bakanlığı'na halkın da katılımının sağlanacağı, ortak akılla Saraçoğlu’nun kente kazandırılması için ortak akıl davetimizi resmi yazıyla bugün gönderdik, yanıtını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Saraçoğlu Mahallesi üzerine çalışmalar yürüten Mimarlar Odası Ankara Şubesi Saraçoğlu Mahallesi için ayrıca Kent Düşleri mimari proje yarışmasını düzenlemiş, onlarca fikir yarışmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlardan-bakanliga-ortak-akil-daveti-_123717.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!