Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatında Artış

AKAMİB Başkanı Aymen, mobilya, kağıt ve orman ürünlerinde ilk çeyrekte 141 milyon dolarlık dış satım gerçekleştirdiklerini ve ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artırdıklarını açıkladı.

yapi.com.tr/AA
Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatında Artış

Akdeniz Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) Başkanı Bülent Aymen, birlik olarak ocak-mart döneminde 141 milyon dolar ihracatla geçen yılın aynı dönemine göre ihracatı yüzde 13 artırdıklarını bildirdi.

Mobilya sektörünün bölge için çok önemli olduğunu belirten Aymen, AKAMİB'in 2017 yılının ilk çeyreğine hızlı başladığını söyleyerek, "Ocak-mart ayı döneminde 141 milyon dolar ihracat gerçekleştiren AKAMİB ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artırdı. Birlik ihracatından yüzde 56 pay alan mobilya sektörünün ihracatında ise yüzde 15 artış sağlandı" diye konuştu.

"KDV indirimiyle mobilya sektörü iyi bir ivme yakaladı"

Akdenizli ihracatçıların ise bu yıl atağa kalkarak ilk çeyrekte ihracatını yüzde 34 artırdığını aktaran Aymen, "Atılım yılında mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatçıları da bu atağa katılarak üstlerine düşeni fazlasıyla yaptılar. Başarılar devam edecek. Birliğin lokomotif sektörlerinden mobilya ihracatı bölge için çok önemli. KDV indirimiyle mobilya sektörü iyi bir ivme yakaladı ve bu ivmeyle güçlenen sektör katma değeri artıracak yatırımlarla ihracatta da nitelikli artış sağlayacağına inanıyorum" şeklinde açıklama yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilya-kagit-ve-orman-urunleri-ihracatinda-artis_157905.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!