Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mobilyacıya Bedava Ar-Ge

Akdeniz Ağaç ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aymen, mobilya sektöründe uygulanabilir fikirleri sanayiye kazandırmayı hedefleyen Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı’nın (MAPP), Ar-Ge yatırımı için finansman gücü olmayan KOBİ’lere proje desteği sağlayacağını söyledi.

yapi.com.tr
Mobilyacıya Bedava Ar-Ge Bülent Aymen

Akdeniz Ağaç ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı’na (MAPP) proje yağdı. MAPP Yürütme Kurulu Başkanı Bülent Aymen, ilk yıl için gelen 233 başvurunun kendilerini heyecanlandırdığını söyledi. Sektörü katma değeri yüksek ürün ihracatına teşvik etmek için proje pazarını açtıklarını vurgulayan Aymen, “Sektördeki firmaların yüzde 95’i KOBİ niteliğinde. Büyük firmalarımızın kendi Ar-Ge birimleri mevcut. Ancak küçük işletmelerin bu birimleri oluşturma güçleri yok. Açtığımız proje pazarı ile hem gençleri teşvik etmeyi, hem de bu projeleri, Ar-Ge yapamayan KOBİ’lerle buluşturarak üretime geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

'Melek yatırımcılık' konsepti uygulanacak

Katılımcıların 4 kategoride yarışacağı Ar-Ge Proje Pazarı’nda, her bir kategoride ilk 3’e giren projeler ödüllendirilecek. Ayrıca, Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı bünyesinde bir ilk olarak 'Melek Yatırımcılık' konsepti uygulanacak. Uygulamanın amacı; proje sahiplerini yatırımcı ile birebir görüştürerek, projesini anlatabilme ve hayata geçirebilme imkânı sağlamak.

Ödülleri Bakan Çağlayan verecek

MAPP’ın finali 11 Mayıs 2013 günü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katılımıyla Mersin’de gerçekleştirilecek. Düzenlenecek Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı Etkinlik Günü çerçevesinde, projelerin sanayici ile buluşturulmasının yanı sıra, ödül töreni ve sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı panel ve çeşitli etkinlikler de yer alacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyaciya-bedava-ar-ge_107059.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!