Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Silueti Bozmayacak Müteahhit Arıyor

İzmir’de, aile bireyleriyle ters düşerek, hissesinin bulunduğu Bayraklı’daki milyonlarca TL değerinde araziye 38 katlı gökdelen projesi imar planını itirazlarıyla önleyen işadamı Mehmet Refik Soyer, bu kez de alışılmadık yönteme başvurdu.

yapi.com.tr
Silueti Bozmayacak Müteahhit Arıyor

DHA'nın haberine göre, Soyer, mevcut imar planına uygun, kentin silufetini bozmayacak, prestijli, yeşil dostu, akıllı, yüksek mimari estetikte proje tasarlayacak ve kat karşılığı yapacak müteahhit bulmak için gazeteye ilan verdi. Kamuoyunu bilgilendirme adı altında verilen ‘Kat karşılığı inşaat talebimiz’ başlıklı ilanın konusu “Eski Soyer Kültür Sanat Fabrikası’nın bulunduğu arsa üzerine yapılması düşünülen ticari ofis, konut-açık-kapalı pasaj (çarşı) ve sosyo kültürel sportif mekanların inşaası” oldu.

Gazeteye ilan verdi

Refik Soyer, ilanda, yeni müteahhit adaylarına, arsanın imar planıyla ilgili yaşanan gelişmeleri, yeni projenin sınırlarını da çizecek şekilde ilginç uslupta anlattı. İlan, “Teklif vereceklerin daha önceki yapımcının kendisine tanınan ek süreye karşın projesini kabul ettirememesi nedeniyle aramızdaki sözlemenin 17 Nisan itibariyle sona erdiğini ve hükümsüz olduğunu bilmelerini rica ederiz. Bu bağlamda 28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında öneri teklif ve projelerinizi beklediğimizi belirtiriz” sözleriyle sona erdi.

Soyer, bu ilanla hem eski müteahhitle yolların ayrıldığını, hem de yeni müteahhit adaylarının öncelikle mevcut imar planını, daha sonra Bayraklı Belediye Meclisi’nin silueti bozmama ve Başkan Hasan Karabağ’ın parsel bazlı plan değişiklikleriyle ilgili çizdiği sınırları dikkate almasını istedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/silueti-bozmayacak-muteahhit-ariyor_130652.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!