Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

O RES’e Onay Çıktı!

Çiftlik Köy, Karadağ mevkiinde yapılması planlanan ve CHP ile AK Parti’nin ortak isyan ettiği santrale Valilik’ten ÇED süreci onayı çıktı.

yapı.com.tr
O RES’e Onay Çıktı!

Yarımada’nın dört bir yanında balık çiftlikleri, taş ocakları ve rüzgar enerjisi santrallerine karşı çevreci mücadele sürerken İzmir Valiliği'nden bir tartışmalı karar daha çıktı.

Ege'de Son Söz'den Fırat Başaran'ın haberine göre, İzmir Valiliği turizm cenneti Çeşme’de Çiftlikköy ve Sakız Adası’na kuş bakışı eşsiz bir manzaraya sahip Karadağ Mevkisi’ne yapılması planlanan rüzgar enerjisi santralinin önünü açtı. Valilikten yapılan açıklamada ön izin alan santral projesinin uygun bulunduğu ve ÇED sürecinin başlatıldığı duyuruldu.

İşte o açıklama

İzmir ili Çeşme ilçesi Karadağ-Çiftlik Köyü Mevkii, Urla L16-b4 pafta mevkiindeki OKMAN ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM VE YAT. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Karadağ Rüzgar Enerji Santrali Projesi (16,25 MW) projesi ile ilgili olarak İZMİR Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

CHP İLE AK Parti ortak isyan etmişti

Karadağ için 1999 yılında RES çalışması başlatıldı ve geride kalan yıl EPDK Enerji Planlama Dağıtım Kurumu’na yapılan başvuru kapsamında ön lisans verildi. Karar Faik Tütüncüoğlu’nun başkanlığı döneminde CHP’nin verdiği önerge Çeşme Belediye Meclisi’ne taşınmıştı. Meclis’te önergeye AK Parti Grubu da desteklemiş ve oy birliği ile Tütüncüoğlu’na santrale karşı dava yetkisi verilmişti.

ETİKETLER: İzmir Çeşme RES
http://www.yapi.com.tr/haberler/o-rese-onay-cikti_122224.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!