Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Portakal Çiçeği Vadisi'ne "Rant" Kıskacı!

Aşağı Ayrancı’da bulunan Portakal Çiçeği Vadisi’ndeki otopark ve yeşil alan hedefte.Söz konusu alanda imar oyunuyla yurt inşaatının yapılması planlandığı iddia ediliyor. Dün alanda bilirkişi incelemesi yapıldığını fark eden Portakal Çiçeği Vadisi sakinleri protesto eylemi gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Portakal Çiçeği Vadisi'ne "Rant" Kıskacı!

Mevcut otopark ve yeşil alan üzerine yapılmak istenen ve yurt inşaatı olduğu iddia edilen çalışmaları durdurmak için daha önce çok sayıda dava açılmıştı. Ankara’nın en yüksek noktalarından birisi olan Aşağı Ayrancı Portakal Çiçeği Vadisi’nde yaşayanların iddiasına göre, özel bir okul için yurt ve tesisler yapılıyor.

Evrensel'in haberine göre, dün söz konusu tesisler için yapılan bilirkişi incelemesi sırasında eylem yapan vatandaşlar, “Portakal Çiçeği Vadisi’nin sakini değil sahibiyiz”, “Yeşil alanımıza inşaat istemiyoruz” dövizleri açtılar.

Konuya ilgili konuşan mahalleli Aysan Cansever, “Ayrancı Forumu olarak biz burada yapılmak istenen imar ve rant oyunlarına tepki gösteriyoruz. Daha önce çok sayıda dava açılmıştı. Bu davalar birleştirilerek tek dava halini aldı. Süren dava sonucunda bilirkişi incelemesi yapıldı. Yeşil alanımıza ve ranta karşı mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/portakal-cicegi-vadisine-rant-kiskaci_118345.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!