Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ruukki Dünyanın En Büyük Enerji Santralinde

Fas’ta inşa edilen ilk güneş enerjisi santrali projesi olan ve 125 megawatt değerinde üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük enerji santrali olarak planlanan projede, parabolik reflektörlerin destek kolları Ruukki marka galfan kaplama çeliklerle üretilecek.

yapi.com.tr
Ruukki Dünyanın En Büyük Enerji Santralinde

Finlandiyalı özel çelik üreticisi Ruukki, Fas’ta yapımına başlanan dünyanın en büyük güneş enerjisi santraline ürün tedariği sağlıyor. 125 megawatt üretim kapasitesi ile en gelişmiş enerji santrali konumunda olan Fas güneş enerjisi santralinde, Ruukki’nin metal kaplı çelik serisinden galfan kaplı, galvaniz tavlı ve çinko-alüminyum kaplı çelikler kullanılacak. Ruukki ürünleri, yapıları güçlendirerek aynı zamanda hafif olmalarını sağlayacak. Ürünlerde kullanılan galfan kaplama ise, sunduğu üstün yüzey koruma sayesinde korozyonu önlerken ürün ömrünü uzatacak. Ruukki'nin yüksek güçte şekillendirilebilir çelikleri, montaj ve kurulum süresinin azaltılmasına, verimliliğin artırılmasına, aynı zamanda ağırlık ve maliyet tasarrufuna olanak sağlayacak.

ÖzgürÖzgür Yalçın"Sürdürülebilir gelişimi hedefleyen lider şirketlerin derecelendirildiği Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi’nde (DJSI) enerji verimliliği, yetkinlik geliştirme ve güvenlik konularında öne çıkarak her yıl önemli sıralamalarda yer aldık. Geçtiğimiz yıl endüstri lideri olmamızın ardından bu yıl da ilk dörtte yer alarak liderliğimizi koruduk" diyen Ruukki Türkiye Genel Müdürü Özgür Yalçın, proje hakkında şunları söyledi:

“Çevreci yatırımlara olan desteğimizin yanısıra Avrupa standartları’nın da altında karbondioksit salınımı gerçekleştirerek çevreye duyarlı duruşumuzu koruyoruz. Biz Ruukki olarak, enerji santralleri için tercih edilen kalın Galfan kaplama özelliği olan, şekillendirilebilir yüksek güçte çelik sunabilen birkaç tedarikçiden biriyiz. Bu sözleşmeyi yapmış olmak, Ruukki'nin daha sürdürülebilir bir çevre yaratmak için müşterilerine daha hafif, daha uzun ömürlü çözümler sunma stratejisi ile tutarlı olduğundan özellikle sevindirici. Türkiye de iklim koşullarına bakıldığında güneş enerjisi bakımından oldukça verimli bir ülke. Bu sebeple gelecek dönemde buradaki güneş enerjisi yatırımları artırmaya yönelik olarak, Fas’ta kullandığımız ürünlerin Türkiye’de de performansını artıracağız”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruukki-dunyanin-en-buyuk-enerji-santralinde_115804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!