Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Siemens’te Kaeser Dönemi Başladı

Alman teknoloji devi Siemens'de Joe Kaeser, Yönetim Kurulu başkanlığı görevine başladı. İşlerin uzun zamandır kötü gittiği Siemens'te eski CEO Peter Löscher, karşılıklı uzlaşmayla yönetim kurulundan da ayrılmıştı.

yapi.com.tr
Siemens’te Kaeser Dönemi Başladı

Yeni CEO Joe Kaeser, Siemens’i zorlu günlerden çıkarıp Münihli teknoloji devini yeniden geçmişteki parlak günlerine ulaştırmak istiyor. Kaeser, Löscher’den görevi devraldıktan sonra yaptığı ilk konuşmada, “Kendi kendimizle meşgul olmaktan, yarışta kazanacaklarımızı kaybettik. Amacım kesinlikle Siemens’i huzurlu sulara götürmek” dedi. Firmanın gelecek için iyi hazırlanacağını söyleyen Kaeser, “Firmamız kesinlikle krizde değil, yeniden düzenleme gibi bir durum da yok” şeklinde konuştu.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, “Takım olursak kolay yıkılmayız” diyen Kaeser’in öncelikli hedeflerinden biri de yüksek hizmet ekibi kurmak. Sonbaharda oluşturulması hedeflenen 'Siemens Takımı'nın öncelikli görevi revize edilmiş bir kazanç tablosu önermek ve holdinge yeni bir vizyon kazandırmak olacak.

Yeni bir başlangıç ümidi

Kaeser’in görevlendirilmesinden sonra, denetim kurulundaki işçi temsilcisi de işten çıkarmaların son bulmasını istedi. IG Metal adına Siemens denetim kurulunda bulunan Jürgen Kerner, “Kişilerle veya çıkarlarla alakalı değil; firmanın iyiliği, çalışanları ve uzun vadeli yaratıcı firma perspektifi önemli” diye konuştu.

Löscher güven kaybetti

Löscher zoraki vedasında destekler için teşekkür etti. 6 yıldan beri Siemens’i yöneten Löscher’in sözleşmesi 2017’ye kadar sürüyordu. Ancak Cumartesi akşamı düzenlenen firmanın kriz toplantısında Löscher’in erken ayrılığı belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Gerhard Cromme da denetim kurulundaki görevinden ayrılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/siemenste-kaeser-donemi-basladi_111284.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!