Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Siemens'in İlk 'Şehircilik Gelişim Merkezi' Londra’da Açıldı

Siemens, 35 milyon euro yatırımla sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi ‘The Crystal’i Londra’da açtı. Londra’nın en yeşil binası olması amaçlanan The Crystal, politik karar mercilerini, uzmanları ve halkı biraraya getirerek, şehirlerin geleceği ile ilgili düşünce ve uygulama merkezi olacak.

yapi.com.tr
Siemens'in İlk 'Şehircilik Gelişim Merkezi' Londra’da Açıldı

Sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi ‘The Crystal’, Siemens'in 35 milyon euroluk yatırımıyla Londra’da açtı.

Kentin en yeşil binası olması amaçlanan The Crystal, politik karar mercilerini, uzmanları ve halkı biraraya getirerek, şehirlerin geleceği ile ilgili düşünce ve uygulama merkezi olacak.

Londra’nın en büyük sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi olan kristal biçimli bina; konferans merkezi, şehircilik iletişim platformu, teknoloji ve inovasyon merkezi olarak hizmet verecek. The Crystal, politik karar mercilerini, altyapı uzmanlarını ve halkı biraraya getirerek, şehirlerin altyapıları ve onların geleceği ile ilgili düşünce ve uygulama merkezi olacak. Altyapı ve şehirler sektöründeki çözümleriyle öne çıkan Siemens, şehircilik gelişim merkezinin ilki olan The Crystal’in ardından Şangay ve Washington’da da birer merkez açmayı planlıyor.

Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ve Siemens AG CEO'su Peter Löscher

"The Crystal, şehirler için çözüm ortaya koyacak"

Siemens Başkanı ve CEO’su Peter Löscher, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Şehirler, dünya ekonomisinin motoru konumundadır ve çevre üzerine çok büyük etkileri mevcuttur. Gezegenimizin gelişimi, şehirlerin gelişimi ile devam edecek ya da bitecektir. The Crystal, şehirlerin geleceği ile ilgili  bir dizi fırsatı ve şehirler için pekçok çözümü ortaya koyacak” şeklinde konuştu.

Siemens Başkanı ve CEO’su Peter Löscher

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı ve Şehircilik Sektörü CEO’su Roland Busch ise konuşmasında, “Dünya genelindeki şehirler, su kaynaklarını, enerji nakil hatlarını, taşımacılık sistemlerini ve inşa altyapılarını geliştirmeye yatırım yapmaktalar. Sadece bizim hitap edebildiğimiz pazarın değeri yaklaşık 300 milyar euro. Bu büyüyen pazarda, The Crystal, bizlere, müşterilerimizle olan diyaloğumuzu yoğunlaştırma imkanı sunacak. The Crystal, sektörümüzün vitrini, iletişim noktası ve beyin merkezi konumunda” sözlerine yer verdi.

The Crystal Londra’nın en yeşil binası

Londra’daki merkez, Siemens uzmanlarına ve dışarıdan gelen profesyonellere, araştırma yapma ve fikir alışverişi için bir platform sunuyor. - Yaklaşık 1.5 yıllık bir inşa sürecinden sonra, The Crystal, İngiltere başkentindeki en yeşil binalardan biri olma iddiasını taşıyor.

- 6300 metrekarelik alanıyla, The Crystal, enerji verimliliğinin kusursuz bir örneği konumunda. Tesis % 50 daha az enerji tüketiyor ve karşılaştırılabilecek olan diğer ofis binalarına göre % 65 daha az karbondioksit salımı yapıyor.

- Yenilenebilir enerji kaynakları, The Crystal’ in ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarında devreye giriyor. Fotovoltaik sistem, yeşil elektrik üretim imkanı sunarken, yağmur suyu ise kullanım için toplanıp arıtılıyor. Enerji verimliliği yüksek binalar için yapılan BREEAM ve LEED uluslararası değerlendirmelerinde, The Crystal, en üst düzey skorlara imza atarak dünyadaki en yeşil tesislerden biri halini alacak.

- Wilkinson Eyre Architects tarafından tasarlanan bina, 270 koltuklu bir konferans salonunun yanında, kentsel sürdürülebilirlik alanında dünyanın en geniş sergisini getiriyor. - 2000 metrekarelik sergi alanına sahip The Crystal’de  şehir yaşamının iyileştirilmesine ve daha sürdürülebilir,çevre dostu hale getirilmesine ilişkin  sergiler yer alacak.

- Crystal’de, Siemens Yetkinlik Şehirleri Merkezi’nden uzmanlar, yarının şehirsel altyapıları için, teknoloji ve inovasyonla yürütülen Ar-Ge çalışmaları yürütecekler. Ek olarak, Altyapı ve Şehircilik Sektörü, Şehir Hesap Yönetici’lerini The Crystal’den yönetecek.

- Konferans merkezi, mühendisler, mimarlar, şehir plancıları ve belediye karar mercileri için bağımsız bir forum niteliğinde.

- Crystal, Newham’ da, tarihi Royal Victoria Docks bölgesinde yer alıyor. Tesis, 29 Eylül’de halka açılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/siemensin-ilk-sehircilik-gelisim-merkezi-londrada-acildi_102243.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!