Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sincan’da 30 Yıllık Ağaçlar Kesildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve bölgede yaşayan vatandaşlar MTA Türkiye Yer Bilimleri Veri ve Karot Bilgi Bankası inşaatı ve dere ıslah çalışmaları adı altında gerçekleştirilen ağaç kesimine tepkili.

yapi.com.tr
Sincan’da 30 Yıllık Ağaçlar Kesildi

Sincan Malıköy Mahallesi dere boyundaki 30-40 yıllık ağaçlar kesildi. Vatandaşlar, "Sincan Malıköy Mahallesi Ihlamurkent çevresi doğal güzelliklerinden olan dere yıllarca çevre tarlaların sulanmasına ve doğal yaşam alanına katkı sağlıyordu. Dere boyu en az 30-40 yıllık ağaçlarıyla seyrine doyum olmayan bir tabiat harikasıydı. Çok çeşitli yabanıl kuş ve kara hayvanının yaşam alanı iken, dere ıslah çalışması adı altında tarumar edildi." dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Bu bölge ağaçlandırılacak alan iken plan değişikliği yapılarak resmi kurum alanına dönüştürülmüştür. Parsel aynı zamanda tarım alanı niteliğindedir, parselin çevresi de tarım alanlarından oluşmaktadır. 30-40 yıllık ağaçlar acımasızca kesildi. Güvenli gıdaya ulaşmanın ve nefes alacak yeşil alanların büyük önem taşıdığı pandemi sürecinde ağaç katliamı yapanlar, gün gelecek  gölgesine sığınacak ağaç bulamayacaklar. Yeşile düşman, beton sevdalısı yöneticiler elinde kentsel açık yeşil alanlarımız gasp ediliyor Yeşil alanlarımız betona kurban ediliyor, meralar yapılaşmaya açılıyor. Dereler ıslah çalışmaları adı altında yok ediliyor." diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sincanda-30-yillik-agaclar-kesildi-_180879.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!