Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sit Alanına İnternetten Takip!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Türkiye'deki Doğal Sit Alanlarının bilgilerini elektronik ortama aktardı. İnternet ortamında takip edilecek sistemle bir arazinin sit olup olmadığı ya da kaçıncı dereceden sit alanı olduğu anında görebilecek.

yapı.com.tr
Sit Alanına İnternetten Takip!

Bakanlık, e-devlet kapsamında sit alanlarını internet sistemine geçirecek olan Sit Alanları Yönetim Sistemi (SAYS) Projesinin çalışmalarını tamamladı. Aralık 2013 yılında güncellenmesi tamamlanan Sit Alanları Yönetim Sistemi (SAYS)'nde yer alan verilerin doğrulanması çalışmaları 2014 yılı ile birlikte başladı. Bu yılın sonuna kadar veri kalitesinin arttırılması hedefleniyor. Sit Alanları Yönetim Sistemi (SAYS) ile Doğal Sit sınırları ülke düzeyinde doğru bir şekilde sayısal olarak elde edilecek, Sayısal Sit Sınırlarının Diğer Kurumlarla Servis bazlı tek merkezden paylaşımı sağlanacak, Ayrıca, Karar Döngüsünün Yaşatılması, Komisyon Kararlarının 81 ilden doğrudan sistem içinde Karar Vericilere iletilmesi, korunan alanlarda mülkiyet analizlerinin yapılması ve şerhli parsellerin takibi, doğal sit alanlarında yapılan/yapılacak Koruma Amaçlı İmar Planlarının sistem dahilinde takibi ve yaşatılmasının sağlanması, e-devlet kapısından vatandaşın, kurum ve kuruluşların kullanımına açarak olası taleplerin Bakanlığa başvurulmadan bertaraf edilmesi, yargıya intikal eden konularda kolay ve hızlı şekilde doğru bilgilerin edinilmesi ve geçmiş tüm kararların irdelenebilmesi, sağlanacak.

Kullanıcı adı ve parola ile erişilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, Sit Alanları Yönetim Sistemi (SAYS) kapsamında, tüm Tabiat Varlıklarını Koruma Merkez ve Bölge Komisyon üyelerine, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Personeline ve ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeline kullanıcı eğitimleri verildi. Uygulamaya adresinden kullanıcı adı ve parola ile erişilmekte olup vatandaş kapısının açılması çalışmları yürütülüyor. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, CBS ve Envanter Şube Müdürlüğü'nden SAYS ile ilgili her türlü bilgi alınabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sit-alanina-internetten-takip_122141.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!