Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Taksim Meydanı, Shopping Fest'e Yetişir İnşallah"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, 7 - 29 Haziran 2014'te düzenlenecek İstanbul Shopping Fest 'in yeni organizasyon yapısı ve hedeflerinin tanıtıldığı basın toplantısında, " (Taksim Meydanı) Shopping Fest'e de yetişir inşallah, hedefimiz bu" dedi.

yapı.com.tr
"Taksim Meydanı, Shopping Fest'e Yetişir İnşallah"

DHA'nın haberine göre, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısına İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük katıldı.

Basın toplantısı öncesi yapılan törende İBB Başkanı Topbaş Shopping Fest Platformu Başkanlığı bayrağını TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'den aldı.

Şehre önemli katkılar sunacak

Toplantıda konuşan Topbaş, "Bu yılki Shopping Fest hizmet sektörü başta olmak üzere bu şehre çok önemli katkılar sunacaktır. Hizmet sektörü başta olmak üzere, taksici esnafımızdan başlayarak bu kentte herkesin bu festivalden nasibini alacağına ve ciddi bir istihdam oluşturacağına inanıyoruz. Festivalle kültürel değerlerimiz de daha iyi tanıtılabilecek. Dünyanın birçok noktasından gelecek insanlara gerçek anlamda bir barış ve hoşgörü kenti İstanbul'u yaşatarak dünya barışına katkı sunacağımıza da inanıyoruz" dedi.

Her bir proje bütün hızı ile devam etmektedir

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Topbaş, bir gazetecinin 17 Aralık operasyonunun ardından bazı projelerin askıya alındığı iddialarına ilişkin, "İstanbul'da birçok büyük nitelikli projelerimiz var. Bunlarla ilgili son zamanlarda çıkan bir takım dedikoduların söylentiden ibaret olduğunu söylemek isterim. Her bir proje bütün hızıyla devam etmekte. Kendi temrinleri içerisinde süreçleri tamamlanacak. Hızla yatırımları İstanbul Belediyesi olarak sürdürmekteyiz. Merkezi hükümetimizin de aynı şekilde devam etmektedir" diye konuştu.

(Taksim Meydanı) Shopping Fest'e yetişir inşallah, hedefimiz bu

Taksim meydanı'nda yapılacak düzenlemeyle ilgili olarak bir gazetecinin "Ben orayı festival alanına çevirmenizi istiyorum" yorumu üzerine Topbaş "Kesinlikle öyle olacak, hiç endişeniz olmasın. Gayet güzel bir proje hazırlandı. Malzemesini tedarik konusunda hazırlık yapılıyor" dedi. Topbaş, "Yakın bir tarihte, projeler hazırlandı. Taksim meydanını birlikte yaşayacağız. Aktivitelerin merkezi olarak yine kullanacağız. Özellikle Shopping Fest'e de yetişir inşallah, hedefimiz bu" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-meydani-shopping-feste-yetisir-insallah_115964.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!