Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ulaşım Hakkı Mahallelerde Tartışılıyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin de içersinde arasında yer aldığı Ankara Ulaşım Dayanışması, Ankaralılar'ı bilgilendirmek için mahallelerde, okullarda paneller düzenliyor.

yapi.com.tr
Ulaşım Hakkı Mahallelerde Tartışılıyor

Ankara Ulaşım Dayanışması (AUD), kentlilerin sorunlarını öğrenmek ve kentlileri ulaşım konusunda bilgilendirmek amacıyla çeşitli semtlerde paneller düzenlemeyi sürdürüyor.

Ankara Ulaşım Dayanışması’nda Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kent İzleme Merkezi Danışma Kurulu Üyesi, ulaşım uzmanı Erhan Öncü, şehir plancıları ve baro yöneticileri ile birlikte mahalleleri dolaşarak ulaşım sorunlarını anlatıyor. Çayyolu Yenimahalle ,Yüzüncü Yıl ve Çiğdem mahallelerinde panellere katılan Öncü, "Başkent Ankara’ya yakışmayan ve kentliler için giderek çileye dönüşen ulaşım ve toplu taşıma sorunları bir yandan kentsel yaşantıyı olumsuz etkilerken, kentlilerin bütçesine büyük darbe vurup sağlıklı bir kent niteliğini kaybetmesine sebep oluyor. Kentliler son yirmi yılda ulaşım hizmetlerinin sürekli kötüleşmesi, metroların geciktirilmesi, çözüm olmayan katlı kavşaklarla sorunların daha da artırılması üzerine kendi sorunlarını çözmek için sivil toplum örgütleri, TMMOB'a bağlı Meslek Odalarının Ankara Şubeleri ve Ankara Barosunun katılımıyla Ankara Ulaşım Dayanışması kuruluşunu ilan ettik" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulasim-hakki-mahallelerde-tartisiliyor_126832.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!