Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nde Bayrak Değişimi

Türkiye’de tüm XPS Köpük üreticilerini bir çatı altında toplayarak, ısı yalıtımının kalite standartlarını yükseltmeyi ve sektörün sağlıklı büyümesini amaçlayan XPS, Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, yeni yönetimini belirledi. Derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ERYAP CEO’su Emrullah Eruslu getirildi.

yapi.com.tr
XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nde Bayrak Değişimi

İlk genel kurulunu 2006 yılında yaparak resmi olarak faaliyete başlayan XPS Derneği, Türkiye’de ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapan XPS Ekstrude Polistiren Isı Yalıtım Levhası üreticilerini bir çatı altında toplamayı amaçlıyor. Isı yalıtım bilinci eksikliği, kalitesiz üretim ve haksız rekabete karşı mücadele eden XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği, altı yılı aşkın süredir sektöre ve kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme kampanyaları yürütüyor.

Önümüzdeki dönemde faaliyetlerini hız kesmeden sürdüreceklerini kaydeden Emrullah Eruslu, ülkenin giderek artan enerji ihtiyacı ve binalarımızdaki ısıtma ve soğutma için harcanan enerjinin maliyetine bir kez daha dikkat çekti. Eruslu, ısıtma ve soğutma giderlerinde en az yüzde 50 tasarruf sağlamasının yanısıra hava kirliliği ve küresel ısınmaya karşı da savaş açan ve su emmeme, düşük ısı iletkenlik değeri gibi özellikleri olan XPS’in ısı yalıtımı için ideal bir malzeme olduğunu anlatmaya devam edeceklerini açıkladı. Isı yalıtımından beklenen enerji verimliliğinin sağlanması için kaliteli, standartlara uygun CE belgeli ürünlerin kullanılmasının ve gerekli kalınlık hesapları yapıldıktan sonra doğru işçilikle uygulanmasının önemine dikkat çeken Eruslu; bundan sonra da yapı karar vericilerinin tüm bu konularda bilinçlenmesini sağlamak için yapılan tüm faaliyetlere ara vermeden devam edeceklerinin altını çizdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/xps-isi-yalitimi-sanayicileri-derneginde-bayrak-degisimi_113856.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!