Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Kredi Leasing'ten Güneş Enerjisine Büyük Destek

Yapı Kredi Leasing, Konar Enerji tarafından yapılacak 20 MWp'lık yatırımın ilk etabı olan 12 Mwp gücünde lisanssız güneş enerji projesine finansman sağlayacak. Söz konusu finansman, leasing ile güneş enerjisine yönelik en büyük tutarlı işlem olma özelliği taşıyor.

yapi.com.tr
Yapı Kredi Leasing'ten Güneş Enerjisine Büyük Destek

Yapı Kredi Leasing ile Konar Enerji arasında imzalanan finansal kiralama sözleşmesi ile Konya, Karaman ve Burdur’da yapılacak lisanssız güneş enerjisi yatırımının 18,9 milyon dolarlık bölümü Yapı Kredi Leasing tarafından finanse edilecek.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Özgür Maraş, “Yapı Kredi Leasing olarak yenilenebilir enerji finansmanı önceliklerimiz arasında yer alıyor. Konar Enerji firması ile imzaladığımız bu finansman sözleşmesi ile rüzgar enerjisi ve jeotermal enerji finansmanlarımıza güneş enerjisi leasingini de ekledik” dedi. Güçlü sermaye yapıları ve fonlama kabiliyetleri ile her büyüklükte projede yer alabildiklerini vurgulayan Maraş, "Konar Enerji firmasının 12 MWplık lisanssız güneş enerjisi yatırımına sağladığımız bu finansal destekle, yenilenebilir enerji ve çevre dostu çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik“ şeklinde konuştu.

Konar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Murat Özdemir ise ”Elektrik mühendisliği ve enerji tasarrufu projelerinde 20 yılı aşkın tecrübeye sahibiz. Sahip olduğumuz bu tecrübe ve hizmet anlayışımızı, ülkemizin geleceği için çok önemli olan yenilenebilir enerji yatırımlarına aktarıyoruz. Bu son güneş enerjisi projemizle de yenilenebilir enerji yatırımlarımıza bir yenisini daha ekledik. Yapı Kredi Leasing’e de projeye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz“ dedi. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-kredi-leasingten-gunes-enerjisine-buyuk-destek_130098.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!