Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

YTÜ, Orman Paneline İzin Vermedi mi?

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlüğü Şehir ve İnsan Kulübünün yarın yapacağı "Kuzey Ormanları" paneline siyasi içerikli ve hükümetin yapacaklarına karşı olması nedeniyle izin verilmediği iddia edildi.

yapi.com.tr
YTÜ, Orman Paneline İzin Vermedi mi?

Sol Gazetesi'nin haberine göre, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) Şehir ve İnsan Kulübü geçen hafta cuma günü, düzenleyecekleri "Kuzey Ormanları" paneli için afişleri basmak ve asmak için temsilci hocadan izin aldı. Üniversite güvenliğinden de salon talep formu aldı. Ancak bu formu aldıktan sonra Rektörlük tarafından görüşmeye çağrıldılar.

Habere göre, kulübün başkanı Görkem Verdi, ilk çağrıldıklarında Rektör Yardımcısı ile konuştuğunu, etkinlikle ilgili bir sıkıntı olup olmadığını sorduğunu, çağrılmasının siyasi nedenlerle olduğu hissetirildikten sonra ertesi gün yeniden gelmesi istenerek geri gönderildiğini söyledi.

'Hükümeti eleştiremezsiniz'

Görkem Verdi, şunları söyledi: "İkinci defa görüşmeye gittiğimde açık açık, 'Hükümeti eleştiremezsiniz, onların yapmak istediği bir şey var buna karşı duramazsınız' dediler bana. Ben üç rektör yardımcısıyla, dekanla tüm iyi niyetimle konuştum, sorunu anlamaya çalıştım. Hocalarımla da konuştum. Hocalar sunumlara da baktılar. Sunumlar tamamen bilimsel. Herkes onay verdi. Bizde daha sonra paneli okulda yapmak yerine Şehir Plancıları Odası'na aldık. Ancak durumdan çok rahatsızız. Bu panel bizim derslerimizle ilgili ve izin verilmedi. Biz de kamuoyu tarafından duyulsun istedik."

Kuzey Ormanları panelinde "Dönüşümün Ekolojik ve Toplumsal Boyutu" ve "Bölgedeki Ulaşım ve Gayrimenkul" başlıklarında Seda Elhan Kuzey Ormanları Savunması Üyesi ve Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu Üyesi Çare Olgun Çarışkan sunumlarıyla Kuzey Ormanları ve bölgenin durumunu öğrencilerle tartışacak. Panel yarın 17.30'da Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'nde yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ytu-orman-paneline-izin-vermedi-mi_114856.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!