Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

THBB 'Güvenli' Santralleri Ödüllendirecek

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), hazır beton sektöründe faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş sağlığı ve güvenliği açısından bilgilendirmek, farkındalık yaratmak, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla Mavi Baret İş Güvenliği Ödülleri Yarışması’nın ikincisini düzenliyor.

yapi.com.tr

Ödüller

THBB 'Güvenli' Santralleri Ödüllendirecek THBB 'Güvenli' Santralleri Ödüllendirecek

Ülkemizde yaklaşık 980 hazır beton tesisinin faaliyet gösterdiği sektörde, 30 binden fazla kişi çalışıyor. THBB'den yapılan açıklamada, hazır beton sektörünün son yıllarda kaydedilen hızlı büyümeyle birlikte bazı sıkıntılar da yaşadığına dikkat çekilerek, "Bu sıkıntılar içinde, iş güvenliği konusu önem arz ediyor. Bu nedenle Türkiye Hazır Beton Birliği, Mavi Baret İş Güvenliği Ödülleri Yarışması ile hazır beton sektöründe faaliyet gösteren hazır beton tesislerini iş sağlığı ve güvenliği açısından bilgilendirmeyi, farkındalık yaratmayı, teşvik etmeyi ve tesislerin yeterliliğini ölçmeyi amaçlıyor" denildi.

İlk kez 2010 yılında verilen Mavi Baret İş Güvenliği Ödülleri'ne, ülkemizdeki tüm hazır beton tesisleri katılabilecek. Yarışmaya katılan tesisler, işletmelerinin iş sağlığı ve güvenliği ve ilgili mevzuat açısından da ne durumda olduklarını görerek, eksikliklerini giderme yolunda da hizmet almış olacaklar. Yarışmaya katılan tesisler, uzman denetçiler tarafından 2013 yılı Mayıs ve Haziran aylarında denetlenecek ve ödüle layık görülen hazır beton tesisleri 'Türkiye Hazır Beton Birliği Mavi Baret İş Güvenliği Ödülü'nü alacaklar. Dereceye giren ilk 3 hazır beton tesisi ayrıca ERMCO (Avrupa Hazır Beton Birliği) organizasyonları için, ERMCO’ya bildirilecek.

Başvuru koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/thbb-guvenli-santralleri-odullendirecek_108249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!