Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir’e Dev Sosyal Yaşam Alanı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'da 65 bin metrekarelik alan üzerine kuracağı Sosyal Yaşam Kampüsü için son önemli adımı da attı.

yapi.com.tr
 İzmir’e Dev Sosyal Yaşam Alanı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplumun dezavantajlı gruplarının faydalanması amacıyla dev bir kompleks şeklinde planlandığı "Sosyal Yaşam Kampüsü" için 8 mayıs 2013 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirecek. Buca Tınaztepe'deki 65 bin 302 metrekarelik alanda kurulacak Sosyal Yaşam Kampüsü'nde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve kapalı spor salonu bulunacak. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve açıkhava spor alanları ve otopark alanları yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak modern tesiste, engellilere eğitimin yan ısıra spor yapma olanağı da sağlanacak. Rehabilitasyon Merkezi'nde hem engellilere hem de yaşlılara hizmet sunulacak. Sadece rehabilitasyon amaçlı oluşturulacak merkezde hem engelliler hem de yaşılar için birer tane havuz oluşturulacak. Kapalı spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak.

Sosyal Yaşam Kampüsü'nde oluşturulacak 500 kişilik huzurevinin 150 kişilik bölümünü yatağa bağımlı durumda olan yaşlılar, 350 kişilik bölümünü ise sağlıklı yaşlılar kullanacak. Çocuk ve Gençlik Merkezi, çalışan çocuklara hizmet verecek. Sosyal, kültürel ve ekonomik olanaklara sahip olmakta zorlanan çocuk ve gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımı sağlanırken, eğitimlerine destek hizmetleri de verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-izmire-dev-sosyal-yasam-alani-_107003.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!