Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akkuyu'ya ÇED İncelemesi!

Akkuyu NGS'nin ÇED Raporu’nun değerlendirilmesine 2. İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı’nda devam edilecek.

yapi.com.tr/AA
Akkuyu'ya ÇED İncelemesi!

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu’nun değerlendirilmesine 2. İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı’nda devam edilecek.

Akkuyu NGS AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Akkuyu Nükleer Santral Projesi’nin ÇED Raporu’nun 1. İnceleme Değerlendirme Komisyon toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, komisyon üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, Yeşil Barış Derneği, Greenpeace, Ekolojik Kolektif Derneği, Türk Tabipleri Birliği gibi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ÇED Raporu hakkında değerlendirmelerini hem sözlü hem de yazılı olarak komisyona iletti.

Daha sonra komisyonda bulunan kuruluşların temsilcilerinin değerlendirmeleri alındı. Birçok kuruluş temsilcisi, 3 bin sayfanın üzerindeki raporu inceleme sürecinde olduklarını belirterek, değerlendirmelerini komisyona daha sonra yazılı olarak ileteceklerini bildirdi. Bunun üzerine Komisyon Başkanı Erdal Saraçoğlu, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerden gelen ek inceleme süresi ve görüşler doğrultusunda değerlendirmeler ikinci komisyon toplantısına bırakıldı.

Bu süre zarfında kurumlardan yazılı olarak gelecek görüşler, Akkuyu NGS AŞ tarafından ÇED Raporu’nda dikkate alınacak. Komisyon çalışmalarını bu şekilde sürdürecek.

ETİKETLER: ÇED Akkuyu
http://www.yapi.com.tr/haberler/akkuyuya-ced-incelemesi_112900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!