Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara'nın Tiyatro Sahneleri Yeniden Satışa Çıkarılıyor!

Akün ve Şinasi sahneleri tekrar ihaleye çıkarıldı. Başkent Dayanışması bileşenleri Ankara’nın tiyatrosu için eylem hazırlığında...

yapı.com.tr
Ankara'nın Tiyatro Sahneleri Yeniden Satışa Çıkarılıyor!

Akün ve Şinasi sahneleri ihaleyle satışa hazırlanıyor. Emek İnşaat, üçüncü kez Akün ve Şinasi sahnelerini ihaleye çıkardı. Öncesinde iki kez ihaleye çıkarılan sahnelerin ihaleleri iptal edilmişti. Başkent Dayanışması bileşenlerinden olan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Tiyatro sahneleri halka aittir, ihaleyle satılamaz” dedi.

Başkent Dayanışması’nın eylem hazırlığında olduğunu dile getiren Candan şöyle konuştu: “Akün ve Şinasi sahnelerini satışa çıkarmak sanat düşmanlığıdır. Ankara’nın kültür ve sanat mekânlarına sahip çıkmalıyız. Başkent dayanışması olarak bugün toplandık ve Akün önünde ihaleyi protesto etmek amacıyla eylemler gerçekleştireceğiz. Akün ve Şinasi sahnelerini satışa çıkarmak kent belleğini yok etmektir. Başkentin sanat ve sosyal mekanları arasında Akün ve Şinasi sahneleri önemli bellek mekanlarıdır. Bir Başkent için mevcut tiyatrolar bile yeterli değilken, kentlerimizin tiyatrosunu kaybetmesine izin veremeyiz. Önümüzdeki hafta basın açıklamasıyla Başkent Dayanışması’nın yapacağı eylemleri kamuoyuyla paylaşacağız.  ”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaranin-tiyatro-sahneleri-yeniden-satisa-cikariliyor_122250.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!