Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Antalya'yı Kemirdiler!

Antalya'da taş ve kum ocaklarının oluşturduğu doğa katliamı kentin göbeğine kadar ulaştı, Konyaaltı Sahili'ne 4 kilometre uzaklıktaki Üzümcek Dağı parça parça erirken ocaklardan çıkan toz ve gürültü korkutuyor.

yapi.com.tr
Antalya'yı Kemirdiler!

Antalya’nın dünyaca ünlü sahil şeridi Konyaaltı’na sadece 4 km uzaklıktaki doğa tahribatı şaşırttı. Hürriyet .com.tr’nın haberine göre daha düne kadar kent merkezine uzak ilçelerdeki tahribatı konuşan Antalya, şimdilerde dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne sadece 4 kilometre uzaklıktaki taş ve kum ocaklarında patlatılan dinamitlerin ürkütücü sesi ile irkiliyor.

“Konyaaltı İlçesi Boğaçayı Caddesi Çandır Çayı üzerinde yer alan ocaklar Üzümcek Dağı’nı adeta kel bırakırken, hafta sonu dahi kazı ve nakliye devam eden iş makinelerinin oluşturduğu gürültü kirliliği Çakırlar Mahallesi ile sınır komşusu olan Hurma Mahallesi sakinlerini çileden çıkarıyor. Kazılar nedeniyle oluşan toz bulutu ise tarım ve turizm faaliyetlerine darbe vuruyor. Yaşanan katliamın en yakın tanıkları ise bölgede görev yapan mahalle muhtarları. Ocakların yürüttüğü dinamitli kazı faaliyetleri nedeniyle çok büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Çakırlar Mahallesi Muhtarı Özkan Yavuz, “Şehrin göbeğinde dinamit sesleri ile irkilir olduk. Her taraf toz-toprak. Yüzlerce tür bitki örtüsüne kucak açan Üzümcek Dağı ise kel kaldı” dedi.

'Dağ yok olacak'

Yavuz, kazılar nedeniyle ortaya çıkan toz bulutunun tarım ve turizm faaliyetlerine ağır darbe vurduğunu kayderken Boğa Çayı Caddesi üzerindeki ocakların oluşturduğu toz bulutunun mahallelerine kadar ulaştığını belirten Hurma Mahallesi Muhtarı Faruk Kıldıran “Sadece toz değil, iş makinelerinin oluşturduğu gürültü kirliliği de bizi olumsuz yönde etkiliyor. Şehrin göbeğinde bu tür çalışmalara nasıl izin verildiğine anlam veremiyoruz. Yetkililer inşallah sesimizi duyar ve bu soruna çözüm üretir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalyayi-kemirdiler_119821.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!