Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Atatürk Orman Çiftliği ile İlgili Tüm Devirler Hukuksuzdur"

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin olağanüstü toplantısında görüşülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kullanımına yönelik daha önce Başbakanlığa tahsis edilen 8 dönümlük AOÇ arazisi, bu kez Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilince, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, meclis kararını yargıya taşıma kararı aldı.

yapi.com.tr
"Atatürk Orman Çiftliği ile İlgili Tüm Devirler Hukuksuzdur"

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dün olağanüstü toplantısında görüşülen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın kullanımına yönelik daha önce Başbakanlığa tahsis edilen  8 dönümlük AOÇ arazisi, bu kez Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edildi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, meclis kararını da yargıya taşıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan" AOÇ arazilerinin Atatürk'ün  vasiyeti  ve şartlı bağışı ihlal edilerek, parsel parsel yapılan tüm tahsislerine dava açmayı bir borç biliyoruz" dedi

Büyükşehir Belediyesi'nden 'Ak Saray' Kararı

"Atatürk Orman Çiftliği alanları ile ilgili yapılan tüm devirler hukuksuzdur"

“8 dönümlük AOÇ arazisinin Başbakanlığa tahsisine ilişkin açtığımız davanın mürekkebi kurumadan, aynı alanın Kaçak Saray'a devredilmesi de hukuksuzdur, bu kararı da yargıya taşıyoruz” diyen Candan şöyle devam etti:"Atatürk Orman Çiftliği alanları ile ilgili yapılan tüm devirler hukuksuzdur, ister başbakanlığa yapılsın, ister Cumhurbaşkanlığına hepsi hukuksuzdur.”

"Büyük dava hazırlığımız başladı"

“Atatürk Orman Çiftliği alanlarının hangi amaçla kullanılacağı bellidir.5659 sayılı AOÇ kanuna  göre özel kanun çıkartılmadan  yapılan tüm devirler geçersizdir” diyen Candan, Kanunsuz yapılan devir  ve tahsislerle ilgili, büyük dava hazırlığımız başladı. Bu hukuksuz uygulamaları gerçekleştirenler, yargı önünde hesap vereceklerdir şeklinde konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-orman-ciftligi-ile-ilgili-tum-devirler-hukuksuzdur_132086.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!