Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atilla Dorsay’dan Emek Sineması Kitabı…

Atilla Dorsay, geçen Nisan ayında Emek Sineması’nın yıkımı üzerine gazetesi Sabah’ı bıraktığında okurlarına verdiği sözleri tutuyor. Daha önce İstanbul’un genel gidişi üzerine “Quo Vadis İstanbul-İstanbul, Nereye?” adlı kitabı kaleme alan yazar, şimdi de Beyoğlu üzerine yazdığı “Emek Yoksa Ben De Yokum” kitabıyla okurun karşısına çıktı.

yapi.com.tr
Atilla Dorsay’dan Emek Sineması Kitabı…

Kırmızı Kedi Yayınları’ndan çıkan ve “Bir Kültür Semtinin Çöküşü” alt başlığını taşıyan kitap, bu ay itibariyle (Ocak 2014) raflardaki yerini aldı. Dorsay, kendi deyişiyle bu ‘50 bilmem kaçıncı’ kitabında, son yıllarda özellikle Beyoğlu’nun bir kültür adası olmaktan çıkışı ve de uzun zamandır planlanan ‘Emek cinayeti’ ile ilişkili yazılarına yer veriyor; bu acıklı sona nasıl adım adım yaklaşıldığını belgeliyor. Kitapta, yazarın bakışıyla çizilmiş birer Kadir Topbaş ve Ahmet Misbah Demircan portresi, Emek için başbakana yazdığı özel mektup, Emek sineması mimarı üzerine bilgiler ve o salonla ilişkili birçok anı ve resim yer alıyor. Ayrıca İKV'nin ve festivallerin Beyoğlu'na ve kente katkıları üzerinde de geniş biçimde duruluyor ve anılar naklediliyor.

Dorsay, bu kitabın özellikle İstanbul, Beyoğlu, kültür ve sinema aşıklarınca okunmasını; yerel seçimlerin eşiğinde seçmene bir uyarı görevi yapabilmesini diliyor…

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/atilla-dorsaydan-emek-sinemasi-kitabi_116183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!