Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avro Bölgesi ve AB Ekonomisi İkinci Çeyrekte % 0,2 Küçüldü

Almanya'nın beklentileri aşan büyüme verilerine rağmen Avro Bölgesi ve AB ekonomisi ilk çeyreğe göre, ikinci çeyrekte yüzde 0,2 daraldı. AB İstatistik Kurumu Eurostat'a göre, Avro Bölgesi ikinci çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 0,4 küçüldü. Aynı dönemde AB'nin küçülme oranı ise yüzde 0,2 oldu.

yapi.com.tr / AA
Avro Bölgesi ve AB Ekonomisi İkinci Çeyrekte % 0,2 Küçüldü

Avro Bölgesi'nin en büyük ekonomisi Almanya ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 büyürken son 3 çeyrektir sıfır büyüme gerçekleştiren Fransa'nın geçen yılın aynı dönemine göre büyüme oranı yüzde 0,3'te kaldı. İngiltere ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,7 ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,8 daraldı. Aynı şekilde İtalya'nın küçülme oranları bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,7 ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,5 oldu.

İspanya da ikinci çeyrekte ilk çeyreğe göre yüzde 0,4 ve 2011'in aynı dönemine göre yüzde 1 küçüldü. Borç krizinin pençesindeki ülkelerden Portekiz ikinci çeyrekte bir öncekine göre yüzde 1,2 ve yıllık bazda yüzde 3,3 daralma yaşadı. Eurostat, Yunanistan'ın ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,2 küçüldüğünü duyurdu. Kıbrıs Rum kesimi de ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,8 ve 2011'in aynı dönemine göre yüzde 2,4 küçülmekten kurtulamadı.

ETİKETLER: ekonomi dünyadan
http://www.yapi.com.tr/haberler/avro-bolgesi-ve-ab-ekonomisi-ikinci-ceyrekte--0-2-kuculdu_101257.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!