Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bilirkişi, OSB Davasında Köylüleri Haklı Buldu

Edirne’de yapılması planlanan Uzunköprü Karma Organize Sanayi Bölgesi için hazırlanan nazım ve uygulama imar planlarına karşı açılan davanın bilirkişi raporunda, planların hukuka ve bilime aykırı olduğu tespit edildi.

yapi.com.tr
Bilirkişi, OSB Davasında Köylüleri Haklı Buldu

Uzunköprü Karma Organize Sanayi Bölgesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca onaylandı. Bölge halkı Kavacık Köy Muhtarlığı adına Edirne İdare Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması ve iptal edilmesi için dava açtı. Ardından mahkeme heyetin keşif yapmasına karar verdi.

BirGün’den Volkan Ateş’in haberine göre; Hazırlanan raporda Kavacık köylülerinin haklılığı bilimsel olarak kanıtlanmış oldu.

Daha önce çevre düzeni planlarına açtıkları davada da OSB’nin bilime aykırılığının tespit edildiğini hatırlatan davanın avukatı Bülent Kaçar şu ifadeleri kullandı: “Kavacık köylülerinin bugüne kadar haklı itirazlarını görmezden gelenler bilmelidir ki müvekkillerimiz sadece bilime, hukuka ve kendilerine güvendiler. Kavacık köylüleri sadece kar ve rant anlayışıyla hareket edenlere karşı köylerini hukuksal, toplumsal olarak korumaya devam edeceklerdir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bilirkisi-osb-davasinda-koyluleri-hakli-buldu_183991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!